/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

RDLP w Olsztynie rozmawia z przedsiębiorcami leśnymi

Lasy Państwowe

Autor: Bronisław Błęcki, opr. JR
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-06-12


9 czerwca kierownictwo Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie spotkało się z właścicielami olsztyńskich zakładów usług leśnych. Leśnicy i drzewiarze rozmawiali o przekształceniu rynku usług leśnych na terenie RDLP – o dotychczasowych osiągnięciach w tym zakresie i dalszych zamierzeniach.

RDLP w Olsztynie rozmawia z przedsiębiorcami leśnymiRDLP w Olsztynie rozmawia z przedsiębiorcami leśnymiFot. Lasy Państwowe

Współorganizatorami spotkania byli: Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych – Regionalny Oddział w Olsztynie oraz Zarząd Oddziału SITLiD w Olsztynie.

Obie strony uznały, że przekształcenia rynku usług leśnych należy kontynuować przez:

  • partnerstwo leśników i przedsiębiorców leśnych,
  • uzasadnione ekonomiczne inwestowanie w sprzęt leśny,
  • udostępnianie lasu dla potrzeb technologicznych (szlaki zrywkowe, operacyjne) na rzecz zwiększenia wydajności pracy sprzętu specjalistycznego w ZUL-ach,
  • dokształcanie zawodowe prowadzone przez SITLiD dla leśników i przedsiębiorców leśnych.

Stwierdzono również, że w firmach leśnych będą zachodzić zmiany w wielkości zatrudnienia i wyposażeniu w specjalistyczny sprzęt. Uczestnicy spotkania poruszyli też problem szkoleń dla przedsiębiorców leśnych w 2008 r. i w latach następnych, w tym również szkoleń związanych z uzyskiwaniem dotacji na zakup specjalistycznego sprzętu ze środków Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy leśni uznali, że krzywdzący jest brak możliwości finansowania działalności zakładów usług leśnych z funduszy unijnych. Komisja wnioskowa, powołana na spotkaniu, biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia rynku usług leśnych oraz potrzebę jego rozwoju, przyjęła wnioski do dalszego działania w omawianej problematyce.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz