/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
MEBLARSTWO

Ruszyła budowa IKEA z Centrum Handlowym Port Łódź

IKEA

Autor: JR
Źródło: IKEA
Data: 2008-06-12


Firma Inter IKEA Centre Polska S.A. rozpoczęła prace budowlane nad projektem Port Łódź, największym centrum handlowym w regionie łódzkim. Oddanie obiektu do użytku planowane jest na IV kwartał 2009 roku (IKEA sierpień). Wartość inwestycji wynosi 200 mln euro. Całkowita powierzchnia centrum handlowego to 120 tys. m2, w tym około 33 tys. m2 zajmować będzie pierwszy w Łodzi i największy w Polsce sklep IKEA.

Na terenie centrum handlowego znajdzie się ponadto ponad 200 sklepów i punktów usługowych o zróżnicowanej ofercie. Na terenie Portu Łódź, , znajdą się m.in. IKEA, Leroy Merlin oraz delikatesy Alma. Na terenie centrum handlowego zatrudnienie znajdzie około 2000 osób.

„Łódź posiada wieloletnią tradycję handlową i ogromny potencjał inwestycyjny, który jeszcze nie został w pełni wykorzystany. Cieszymy się, że możemy zapewnić mieszkańcom Łodzi, drugiego pod względem liczby ludności miasta w Polsce oraz całego regionu, możliwość korzystania z oferty długo oczekiwanego, nowoczesnego i przyjaznego centrum handlowego. W centrum znajdą się najlepsze polskie i zagraniczne marki, sklep IKEA oraz wyjątkowy kompleks rekreacyjny wraz z punktami usługowymi,” powiedział Tomas Rask, Dyrektor Zarządzający Inter IKEA Centre Polska S.A.
 

Stefan Vanoverbeke, Dyrektor Zarządzający IKEA Retail, dodaje: „W wizję IKEA wpisane jest tworzenie lepszych warunków życia dla wielu ludzi. Z myślą o naszych klientach, w największym w Polsce sklepie IKEA, który powstanie na terenie Portu Łódź, przygotujemy ponad 60 aranżacji wnętrz, zaś w szerokim asortymencie wyposażenia wnętrz pojawi się ok. 9500 artykułów. Nieodzownymi elementami będą również restauracja szwedzka oraz miejsce zabaw dla dzieci – Smalandia.” Port Łodź będzie zlokalizowany przy ul. Pabianickiej i Chocianowickiej, w odległości ok.9 km od centrum miasta. Atmosfera i estetyka Portu Łódź będzie stanowiła o tym, co wyróżni je na tle innych centrów handlowych w regionie.

 

Architekci i projektanci proponują całkowicie nowy styl
Ogromna przestrzeń zaaranżowana jest w oryginalnej konwencji trzech stref, którym, poprzez zastosowanie różnej kolorystyki, materiałów oraz elementów wykończenia, nadano odrębny, unikalny charakter i klimat. Całości dopełnia Patio - pionierskie przedsięwzięcie sportoworekreacyjne. Będzie to wyjątkowy kompleks, gdzie na powierzchni 7 tys. m² znajdą się m. in. ścieżki spacerowe, drewniane tarasy,stoliki i ławeczki, a to wszystko w otoczeniu krzewów, kwiatów oraz drzew. Autorem koncepcji architektonicznej Portu Łódź jest Biuro Architektoniczne Evenden z Danii.

 

Do dyspozycji konsumentów oddanych zostanie 4500 bezpłatnych miejsc parkingowych.Nowatorskim pomysłem jest wybudowanie na terenie Portu Łódź dwóch przystanków tramwajowych mających usprawnić komunikację. IKEA przeznaczyła kwotę 11 mln euro na inwestycję w infrastrukturę miasta. Zakres prac obejmuje wykonanie i sfinansowanie projektu budowlano – wykonawczego przebudowy ul. Pabianickiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Chocianowicką do granic miasta, przebudowę skrzyżowania ul. Pabianickiej z ul. Chocianowicką i Ciechocińską/Wędkarską, wybudowanie nowej jezdni zachodniej ul. Pabianickiej wraz z infrastrukturą techniczną od ul. Chocianowickiej oraz udział w kosztach przeniesienia torowiska tramwajowego i likwidacji starej a także budowy nowej pętli tramwajowej.

Liczba wyświetleń: 1829


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA