/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Debiut Pozbudu - 7,5% w dół

PAP

Autor: dja
Źródło: PAP
Data: 2008-06-12


Nie trafił z czasem debiutu producent stolarki okiennej Pozbudu T&R SA. W pierwszy dzień notowań akcji spółki, sesja na warszawskiej giełdzie, po lekko dodatnim otwarciu zakończyła się spadkami, a indeks największych spółek WIG20 zanotował w trakcie sesji roczne minimum. Kurs praw do akcji debiutującej spółki, spadł na otwarciu o 7,5% do 2,22 zł.

W ofercie publicznej spółka przydzieliła 5.575.345 akcji serii D z 7 mln oferowanych akcji serii D. Cena emisyjna wynosiła 2,4 zł, czyli w dolnej granicy przedziału cenowego wynoszącego 2,40-3,20 zł.

Spółka pozyskała z oferty prawie 13,4 mln zł, które zamierza przeznaczyć głównie na rozwój zdolności produkcyjnych. Na ten cel skierowane mają być kredyty i zyski spółki. Według wypowiedzi wiceprezesa Bogdana Kasprzyka w najbliższej przyszłości spółka nie zamierza wypłacać dywidendy z zysku.
Wśród planowanych inwestycji znajduje się m.in. zakup i uruchomienie nowej linii produkcyjnej. Dzięki niej jeszcze w tym roku moce produkcyjne firmy mają się podwoić, do 4 tys. m2. W 2009 roku spółka chce produkować ok. 8 tys. m2 okien drewnianych.

Spółka zajmuje się między innymi produkcją okien drewnianych, drewniano-aluminiowych i z PCV, produkcją drzwi zewnętrznych i wewnętrznych oraz bram garażowych.

W 2007 roku spółka miała 26,4 mln zł przychodów i 2,6 mln zł zysku netto. Tegoroczna prognoza zakłada wzrost przychodów do 48 mln zł i zysku netto do 4,5 mln zł. W 2009 roku ma to być odpowiednio 70,4 mln zł i 6,8 mln zł.

Pozbud podtrzymuje wcześniejsze prognozy 48 mln zł przychodów i 4,5 mln zł zysku netto w tym roku oraz odpowiednio 71 mln zł i 6,8 w przyszłym.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA