/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

NEPCon wkracza na rynki wschodnie

NEPCon

Autor: JR
Źródło: NEPCon
Data: 2008-06-08


NEPCon otworzył nowe biuro, NEPCon Azja. Firma świadczyć będzie usługi w zakresie certyfikacji FSC i drewna kontrolowanego dla lasów oraz firm przemysłu drzewnego w azjatyckiej części Rosji i kilku krajach sąsiadujących.

Sergey MorozSergey MorozFot. NEPCon

Sergey Moroz został mianowany dyrektorem nowo utworzonego biura. Spogląda w przyszłość z dużą pewnością: “Jestem podekscytowany możliwością wzięcia udziału w rozwoju NEPCon Azja. Tutejsze lasy i przemysł drzewny właśnie przygotowują się do certyfikacji FSC. Nasz region posiada ogromne zasoby leśne, a szybko rozwijający się rynek azjatycki stwarza doskonałe warunki do regionalnego wzrostu ekonomicznego, opartego na odpowiedzialnej gospodarce leśnej”.

Zasoby leśne regionu są w istocie olbrzymie. Całkowita powierzchnia lasów w Rosji odpowiada wielkości kontynentu australijskiego, z czego około 80% powierzchni leśnej – 570 milionów hektarów – zlokalizowanych jest na Syberii oraz na Dalekim Wschodzie Rosji. Oprócz tego, w regionie działa ponad 70,000 przedsiębiorstw pozyskujących i przetwarzających drewno. Najważniejsze przedsiębiorstwa, produkujące ścier drzewny i papier w Rosji, zlokalizowane są również na obszarach wschodnich.

Moroz uważa, że w ciągu następnych kilku lat NEPCon Azja skupi się w głównej mierze na rozwoju rynku na Syberii oraz na Dalekim Wschodzie Rosji. Jednakże liczy również na to, że firma będzie działać w Gruzji, Armenii i Azerbejdżanie.

Moroz posiada gruntowną wiedzę, dotyczącą przemysłu drzewnego i kondycji rynku w regionie, opartą na 10 letniej pracy w zakresie certyfikacji. Ponadto brał udział w tworzeniu krajowych standardów certyfikacyjnych w Rosji oraz regionalnych standardów gospodarki leśnej dla Krasnojarska.
NEPCon Azja prawnie zarejestrowano w Krasnojarsku, w Rosji, w marcu 2008 roku. Obecnie, oprócz Sergey Moroz, firma zatrudnia 3 pracowników.

Nowi pracownicy NEPCon na Litwie, w Polsce i w Rosji

Chcąc sprostać rosnącym wymaganiom naszych klientów, NEPCon zatrudnił dodatkowych pracowników w trzech krajach.

Sergey Moroz został mianowany dyrektorem nowo utworzonego biura NEPCon w Azji. Sergey Moroz odpowiedzialny jest za koordynację działań związanych z procesem certyfikacji na Dalekim Wschodzie Rosji, Syberii oraz w krajach sąsiadujących. Sergey ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie jako inżynier w Wydziale Certyfikacji Leśnej w Centrum Ochrony Lasów w Krasnojarsku, które jest jednostką Rosyjskiej Federalnej Służby Leśnej. Z wykształcenia jest inżynierem leśnikiem, a ponadto ukończył szereg szkoleń podyplomowych z zakresu certyfikacji leśnej i technik auditowania. Sergey pracuje w Krasnojarsku, Syberia.

Sigitas Girdziušas pracuje dla NEPCon Litwa. Sigitas jest odpowiedzialny za audity gospodarki leśnej oraz kontroli pochodzenia produktu FSC na Litwie. Jest magistrem leśnictwa i posiada wszechstronne doświadczenie, jako wysokiej rangi urzędnik i naczelnik Wydziału Leśnictwa w Ministerstwie Środowiska Republiki Litewskiej. Sigitas pracuje w Wilnie, Litwa.

Piotr Grodek zatrudniony jest przez NEPCon Polska. Odpowiedzialny jest za audity kontroli pochodzenia produktu oraz ISO 9001 w Polsce. Piotr posiada szerokie doświadczenie w sprzedaży i marketingu w prywatnym sektorze firm. Jest magistrem biologii, absolwentem studiów podyplomowych z zakresu informatyki i marketingu oraz słuchaczem studiów podyplomowych z dziedziny zarządzania lasami. Ukończył również kilka kursów związanych z auditowaniem w systemach FSC oraz ISO. Piotr pracuje w Krakowie.

NEPCon wkracza na rynki wschodnie (Zdjęcia: 3)

Sergey MorozSigitas GirdziušasPiotr Grodek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA