/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Prezentacja Szkół Leśnych w Ministerstwie Środowiska

Autor: Karolina Hermanowicz opr.JR
Źródło: Ministerstwo Środowiska
Data: 2008-06-10


W dniu 9 czerwca br., o godz. 11.00, rozpoczęła się w Ministerstwie Środowiska Prezentacja Szkół Leśnych, których organem prowadzącym od 1 stycznia 2008 r. jest Minister Środowiska. Goście uroczystości mieli okazję zapoznać się z działalnością dziesięciu szkół leśnych w jednym miejscu

Fot. MS

Odwiedzali "mini stoiska" przygotowane specjalnie na tę okazję przez szkoły z Białowieży, Biłgoraja, Brynka, Goraja, Leska, Milicza, Rogozińca, Starościna, Warcina i Zagnańska, prezentujące swój dorobek w zakresie edukacji ekologicznej, zagadnienia z zakresu szkolnictwa leśnego oraz swoje osiągnięcia.

Spotkanie krótkim występem rozpoczęli sygnaliści ze Szkoły Leśnej w Goraju. Następnie Pan Michał Nurzyński, Dyrektor Departamentu Edukacji i Komunikacji Społecznej w Ministerstwie Środowiska przywitał grono pedagogiczne, uczniów i wszystkich licznie zgromadzonych gości. 

Pan Janusz Zaleski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska w swoim wystąpieniu podkreślił rolę jaką odgrywają Szkoły Leśne w dzisiejszym świecie. "Świat potrzebuje lasów, świat potrzebuje leśników i dzisiaj zdajemy sobie sprawę z tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Zmiany klimatyczne, które obserwujemy są powodem tego, że ludzkość nie bardzo wiedziała, albo nie przykładała wagi do tego czym są lasy" - zaznaczył minister Zaleski.
Ryszard Kapuściński, Zastępca Dyrektora Generalnego Lasów Państwych mówił o podejmowanych w szkołach zajęciach praktycznych, sukcesach uczniów oraz przygotowaniach do podjęcia wspomnianych wcześniej wyzwań przez wprowadzanie nowych technik informatycznych.

Następnie w imieniu wszystkich dyrektorów szkół głos zabrał Pan Piotr Mańka, dyrektor ZSL w Warcinie, który wspomniał o wyjątkowości szkół leśnych, rozwijających zdolności artystyczne oraz przygotowujących zarówno do zawodu, jak też do dorosłego życia.

Po krótkich przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna uroczystości podczas której młodzież prezentowała nabyte w szkołach leśnych umiejętności artystyczne. Paulina Marszk, uczennica ZSL w Warcinie, przedstawiła utwór "Bajarze z leśnej polany", a uczniowie z Technikum Leśnego w Starościnie ciekawe i zaskakujące przedstawienie o tematyce ekologicznej pn. "DIRTY SHOW".

Część pierwszą spotkania zakończyło zwiedzanie przygotowanych przez szkoły leśne stoisk. Druga część spotkania została poświęcona wystawie fotograficznej: "Szkoły leśne w obiektywie", autorstwa szkół, jak też prezentacji szkół leśnych gimnazjalistom.

Prezentacja Szkół Leśnych w Ministerstwie Środowiska (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz