/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

KPPD niedoszacowane przez giełdę

AmerBrokers

Autor:
Źródło: AmerBrokers
Data: 2008-06-09


Dom Maklerski AmerBrokers S.A. przygotował analizę Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu DRzewnego SA. W dniu 30 maja 2008 roku przy kursie 59,40 zł dla KPPD S.A. została wydana rekomendacja Neutralnie.

Jedna akcja KPPD S.A. wyceniana jest na 67,7 zł. Wycena ta jest o 14,0% wyższa od obecnego kursu giełdowego. Jednakże ze względu na skomplikowaną sytuację Spółki - trwające spory pomiędzy udziałowcami oraz niski wolumen obrotu - wydajemy dla Spółki rekomendację Neutralnie.

Działalność KPPD koncentruje się na dwóch głównych obszarach: produkcja wyrobów z drzewa iglastego oraz liściastego. Rok 2007 był dla KPPD szczególny. Spółka wypracowała przychody na poziomie 247,6 mln zł i były one wyższe o 15% niż rok wcześniej. Przede wszystkim było to wynikiem dobrej koniunktury na rynku (głównie w sektorze budowlanym), co umożliwiło podniesienie cen na produkty spółki. Jednocześnie koszty operacyjne wzrosły jedynie o 9,9% i wynosiły w 2007 roku 229,1 mln zł. Efektem tego był wzrost zysku ze sprzedaży o 169,0% do poziomu 18,5 mln zł. A dzięki korzystnemu saldu pozostałych przychodów i kosztów operacyjnych oraz wynikowi na operacjach finansowych dynamika zysku netto na koniec 2007 roku była o 170,0% wyższa niż rok wcześniej.

Prognozy zarządu spółki na 2008 rok zakładają osiągnięcie przychodów na poziomie 260 mln zł (+5,1% w stosunku do 2007 roku) oraz zysku netto na poziomie 7,6 mln zł (-50,3%). Obniżenie wyniku finansowego ma być konsekwencją wzrostu w 2007 roku kosztów wynagrodzeń o 14% (w całości kosztów stanowią one 21%) oraz pogorszenia sytuacji na rynku budowlanym.

Dodatkowo strategia spółki na następne lata zakłada zmianę struktury produkcji poprzez odchodzenie od prostej produkcji tartacznej na rzecz uruchomienia nowych, wysokoprzetworzonych produktów, a co za tym idzie do większej specjalizacji oddziałów

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA