/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Trion chce przejąć dwie czeski spółki

Trion

Autor:
Źródło: Trion
Data: 2008-06-09


Trion SA podpisał list intencyjny dotyczący transakcji przejęcia 100 % akcji spółki kontrolującej dwa podmioty działające w branży stolarki otworowej z PVC, drewna i aluminium istniejące na terenie Republiki Czeskiej.

Intencją stron jest podpisanie umowy inwestycyjnej, której celem będzie stworzenie dużego podmiotu, który wykorzystując efekt skali będzie w stanie realizować projekty o wysokim poziomie złożoności i zaangażowania kapitałowego, co pozwoli z kolei na wzrost rentowności. Bardzo wysoka liczba projektów budowlanych zaplanowanych w regionie Europy środkowej i wschodniej w najbliższych latach będzie korzystna dla podmiotów zdolnych do realizacji dużych projektów.

Celem Trion jest utworzenie silnego podmiotu na rynku stolarki otworowej poprzez przejęcie podmiotów działającym na rynku środkowo-europejskim. Strategicznym celem dla powstałej ewentualnie grupy będzie stworzenie wartości dla akcjonariuszy poprzez konsolidację rozdrobnionego rynku stolarki otworowej oraz pełne wykorzystanie możliwości wynikających z projektów budowlanych realizowanych w regionie ich działalności.

Podmioty, na temat których Trion prowadzi rozmowy, są czołowymi graczami we wszystkich segmentach produkcji stolarki otworowej na rynkach, na których funkcjonują. Spółki posiadają wysoki poziom technologii produkcji oraz dysponują umowami obiecującymi dynamiczny wzrost przychodów w przyszłości.

Trion SA może osiągnąć liczne korzyści z realizacji powyższej transakcji. Dzięki wzrostowi skali działalności możliwa będzie realizacja najbardziej wymagających projektów. Wzrost skali działania pozwoli także na uzyskanie korzystniejszych cen od dostawców. Spółka będzie również w stanie zaoferować swoje produkty nowemu gronu klientów oraz posiądzie wartościowe know-how.

Strony w liście intencyjnym deklarują dążenie do finalizacji czynności formalno - prawnych zmierzających do zawarcia umowy inwestycyjnej.

Ze względu na dobro transakcji i akcjonariuszy oraz względy formalno-prawne leżące po stronie spółki-inwestora informacja o części listu intencyjnego w zakresie informacji poufnych w rozumieniu przepisów o publicznym obrocie została opóźniona do momentu ustania przyczyn zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz