/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Targi PELLETS-EXPO - Salon BRYKIET-EXPO

ctpik

Autor: JR
Źródło: ctpik
Data: 2008-06-06


Targi odbywają się przy poparciu MINISTRA ŚRODOWISKA MACIEJA NOWICKIEGO. Honorowy patronat nad targami objęli: MINISTER ROLNICTWA I ROZWOJU WSI MAREK SAWICKI, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego Piotr Całbecki, wojewoda kujawsko-pomorski Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz, Polska Izba Biomasy, Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A. podkreślając ważność tej imprezy.

Zapraszamy do odwiedzenia 6 edycji Międzynarodowych Targów Urządzeń, Technologii do Wytwarzania i Zastosowania Pelletu PELLETS-EXPO oraz Salonu BRYKIET-EXPO, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 24-26 czerwca 2008 w hali Łuczniczka przy ul. Toruńskiej 59.

W dzisiejszych czasach koszty utrzymania mieszkania, domu, czy innych obiektów w dużej mierze zależą od ponoszonych kosztów na ogrzanie pomieszczeń. Niestabilny rynek oraz rosnące ceny paliw w Polsce i na świecie powodują sukcesywny wzrost popularności pelletu, brykietu. Przy coraz wyższych cenach za podstawowe nośniki energii takie jak olej, gaz czy węgiel, coraz częściej stosowane są tańsze, ekologiczne paliwa. Jednym z nich jest GRANULAT DRZEWNY (z ang. pellet). Jest on coraz chętniej wykorzystywany przez instytucje oraz indywidualnych odbiorców w nowo wybudowanych obiektach, jak i w modernizowanych budynkach.

Troska o czyste środowisko oraz rosnące ceny paliw kopalnych, często rujnujące domowe i samorządowe budżety na ogrzewanie, coraz częściej skłaniają do zainteresowania się paliwami przyjaźniejszymi dla środowiska i atrakcyjniejszymi ekonomicznie. Jednym z najlepszych substytutów węgla, oleju opałowego i gazu są pelety. Ich zastosowanie w kotłowniach pozwala zmniejszyć koszty paliwa.

Podczas targów prezentowana będzie bogata oferta nowoczesnych urządzeń do spalania pelletu – kotłów, palników, piecy, kominków, zestawów grzewczych na biomasę, urządzeń oraz kompletnych linii technologicznych do produkcji pelletów, brykietów z trocin i innych surowców, producentów pelletu, brykietu, akcesoriów, automatyki i armatury dla kotłowni na biomasę, suszarnie do trocin oraz innych surowców roślinopochodnych, rębaki, rozdrabniacze itp. Liczne instytucje i stowarzyszenia branżowe służyły pomocą w kwestii projektowania, finansowania i promocji OZE.

Instalacje zazwyczaj sterowane są automatycznie. Ceny są dość zróżnicowane i zależą od szeregu czynników. Najprostszym i najtańszym sposobem zamiany paliwa z oleju na granulat w niektórych kotłowniach małych i średnich mocy jest wymiana palników w kotłach na palniki spalające granulat. Palniki są wymieniane także np. w piecach piekarniczych, co pozwala uzyskać duże oszczędności, nawet do 60%.

Podczas tegorocznej edycji targów odbędą się dwie różne konferencje i warsztaty (1 dzień -konferencja krajowa pt. „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju”, udział nieodpłatny, przygotowywana z m-cznikiem Czysta Energia oraz po południu Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las przygotowywane przez Bałtycką Agencję Poszanowania Energii S.A., 2 dzień konferencja międzynarodowa z tłumaczeniem symultanicznym pt. „Aktualności rynku peletu – Druga Edycja” przygotowywana ze szwedzkim Bioenergy International i Bioenergy Polska, udział odpłatny).

W ub. roku targi odwiedzili specjaliści z branży energetyki cieplnej, sektora odnawialnych źródeł energii, drzewnej, inwestorzy, wykonawcy, projektanci, przedstawiciele władz samorządowych, klienci indywidualni z terenu całej Polski i zagranicy m.in. z Białorusi, Litwy, Rosji, Ukrainy, Nowej Zelandii, Chorwacji, Niemiec, Szwecji, Czech, Hiszpanii, Włoch, Słowacji, Francji, Austrii, Węgier.

Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzenia targów, zapoznania się z bogatą ofertą wystawców oraz do uczestnictwa w towarzyszących konferencjach, wysłuchania interesujących referatów, poszerzenia wiedzy o rynku odnawialnych źródeł energii, udziału w interesujących dyskusjach.

 

 

PROGRAM TARGÓW PELLETS-EXPO 2008, Salon BRYKIET-EXPO

 

 

24 czerwca 2008

10.00 – Otwarcie pierwszego dnia targów dla zwiedzających

11.00 – Uroczyste otwarcie targów PELLETS-EXPO i BRYKIET-EXPO z udziałem zaproszonych gości

11.30 - Rozpoczęcie KONFERENCJI pt. „Rynek pelet i brykietów – możliwości rozwoju” – współorganizator:

miesięcznik „Czysta Energia” (wstęp wolny)


15.30 – Zakończenie Konferencji

16.00 – Warsztaty dla uczestników projektu Pellets@las - Bałtycka Agencja Poszanowania Energii S.A., Gdańsk

17.00 – Zakończenie pierwszego dnia targów dla zwiedzających

25 czerwca 2008

08.30 – 9.00 – Rejestracja uczestników Konferencji „Aktualności rynku peletu – Druga Edycja”

09.00 - Rozpoczęcie KONFERENCJI - pt. „Aktualności rynku peletu – Druga Edycja” – współorganizator:

szwedzki miesięcznik „Bioenergy International” oraz „Bioenergy Polska” (udział odpłatny)

10.00 – Otwarcie drugiego dnia targów dla zwiedzających

17.00 – Zakończenie Konferencji oraz drugiego dnia targów dla zwiedzających

20.00 – Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień wystawcom, bankiet /impreza zamknięta/

26 czerwca 2008

10.00 – Otwarcie trzeciego dnia targów dla zwiedzających

16.00 – Zakończenie trzeciego dnia targów dla zwiedzających


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz