/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lasy Państwowe: Oczyśćmy biurka ze zbędnych papierów!

Lasy Państwowe

Autor:
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-06-04


Z inicjatywy dyrektora generalnego Lasów Państwowych Mariana Pigana rusza akcja „Puste biurko leśnika”. Każdy, kto ma pomysł na uproszczenie pracy w PGL LP i wyeliminowanie zbędnych procedur, może teraz zgłosić go dyrektorowi generalnemu.

Marian Pigan, dyrektor generalny LPMarian Pigan, dyrektor generalny LPFot. Lasy Państwowe

Zgłoszenia można składać po zalogowaniu się w serwisie intranetowym Lasów Państwowych. Mogą one dotyczyć każdej dziedziny funkcjonowania Lasów Państwowych: hodowli i ochrony lasu, ochrony przyrody, handlu drewnem, polityki kadrowej itp. Pomysły zgłaszać mogą wszyscy zainteresowani pracownicy LP, niezależnie od stopnia służbowego i miejsca pracy. Nie trzeba podawać nazwiska, liczą się same pomysły.

– Pracę w lasach można uprościć i zwiększyć jej efektywność. Najlepsze pomysły, jak tego dokonać, mają ci, którzy tę pracę wykonują – uważa Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych.

Dyrektor zwraca uwagę, że o ile nie jest możliwe zniesienie obciążeń nakładanych na leśników przez zewnętrzne uregulowania prawne (ustawy, rozporządzenia ministerialne), o tyle nic nie stoi na przeszkodzie, by uprościć praktykę postępowania stosowaną wewnętrznie przez Lasy Państwowe.

– Nieżyciowe przepisy, zarządzenia i zwyczaje codziennie utrudniają nam pracę w leśnictwie. Chciałbym to zmienić i dać leśnikom możliwość oczyszczenia biurek ze zbędnych papierów – mówi Marian Pigan.

W serwisie intranetowym Lasów Państwowych utworzona została specjalna strona, dzięki której pomysły na odbiurokratyzowanie leśnictwa będzie można przesłać bezpośrednio do dyrektora generalnego. Z czasem w tym samym miejscu będą się pojawiać odpowiedzi na zgłaszane pomysły oraz projekty nowych rozwiązań prawnych przedstawiane do publicznej konsultacji.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz