/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rosja nie ulęknie sie gróźb

Autor: dja
Źródło: Reuters
Data: 2008-06-04


Rosja nie zamierza wycofywać się z planów zwiększenia cła wywozowego na surowiec drzewny nawet pod groźbą zablokowania jej wejścia do Światowej Organizacji Handlu (WTO).

Fot. Drewno.pl

Wprowadzenie przez Rosję zapowiadanych ceł, które od początku 2009r. mają osiągnąć 80% wartości eksportowanego drewna okrągłego, prawdopodobnie spowoduje konflikt z Unią Europejską. Jako oręż w walce UE może blokować wejście Rosji do WTO.

Głównymi "poszkodowanymi" przez wyższe cła będą prawdopodobnie takie koncerny drzewno-papiernicze jak Stora Enso, UPM-Kymmene i M-Real.

Finlandia, która obok Chin, jest jednym z głównych odbiorców rosyjskiego surowca zapowiada, że cła skutkować mogą likwidacją nawet 25000 miejsc pracy w przedsiębiorstwach prowadzących działalność na jej terytorium.

Rosja, która kontroluje jedną piąta światowych zasobów drewna w ubiegłym roku zaimportowała przetworzone produkty z drewna o wartości 2,5 mld USD. Rosyjski rząd chce zakończyć prymitywny eksport surowca. Zaporowe cła na drewno okrągłe mają się przełożyć na zwiększenie inwestycji w przemysł leśny, drzewny i papierniczy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz