/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wietnam stawia na drewno

Viet Nam News

Autor:
Źródło: Viet Nam News
Data: 2008-05-31


"Viet Nam News" poinformował, że Wietnamskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu ma nadzieję, że do roku 2010 eksport mebli Stanów Zjednoczonych osiągnie 5.5 mld USD i będzie większy niż realizowany przez Chiny i Malezję.

Producenci mebli z Malezji i Chin na poznańskich targach Meble 2008Producenci mebli z Malezji i Chin na poznańskich targach Meble 2008Fot. drewno.pl

Wietnamskie Stowarzyszenie Leśnictwa i Drzewnictwa zapowiada, że planuje wydać ponad 300 tys. USD na organizację programów wspierających promocję firm eksportujących drewno i meble.

W ciągu czterech pierwszych miesięcy 2008r. eksport mebli z Wietnamu wzrósł o 20% w stosunku do roku poprzedniego.

Wzrost eksportu wspomóc ma m.in. certyfikacja w systemie FSC (Forest Stewardship Council) wietnamskich lasów i producentów mebli. Już teraz odpowiedni certyfikat posiada większa ilość fabryk niż w Indonezji i Malezji.

Lasy stanowią 38% powierzchni Wietnamu. Tamtejszy rząd planuje, ze do roku 2010 będą one stanowić 40%. W tym celu zmieniono m.in. prawo, które ma zachęcać ludność, zwłaszcza z terenów wiejskich do inwestowania w lasy w zamian za prawo do ich użytkowania. Do zalesienia przeznaczono ponad 12,87 mln ha.

Wietnam stawia na drewno (Zdjęcia: 2)

Producenci mebli z Malezji i Chin na poznańskich targach Meble 2008Producenci mebli z Malezji i Chin na poznańskich targach Meble 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz