/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Nagrody i podwyżki dla pracowników LP

Autor: JR
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-05-29


2 tys. zł nagrody dla wszystkich pracowników z okazji Dni Lasu i 300 zł podwyżki dla co trzeciego pracownika, w szczególności tych najmniej zarabiających – takie decyzje podjął dyrektor generalny Lasów Państwowych po spotkaniu z przedstawicielami związków zawodowych.

Fot. www.sxc.hu

Nagrody wypłacone zostaną do 15 czerwca. Obejmą wszystkich pracowników według listy zatrudnienia na dzień 31 maja 2008 r. Stażyści dostaną nagrody w wysokości 1 tys. złotych na osobę.

Podwyżki dla 1/3 pracowników w każdej z jednostek uruchomione zostaną od 1 czerwca. Mają je otrzymać przede wszystkim pełnoetatowi pracownicy, którzy do tej pory zarabiali najmniej. Ich płace wzrosną średnio o 300 zł.

Ze względu na obecną sytuację finansową i gospodarczą Lasów Państwowych, to znaczy spadek popytu na drewno oraz obniżkę cen surowca, musiałem wstrzymać decyzję o podwyższeniu pensji dla wszystkich pracowników LP. Cieszę się, że związki zawodowe przyjęły to ze zrozumieniem – powiedział Marian Pigan, dyrektor generalny Lasów Państwowych. – Niepewna sytuacja w całej gospodarce powoduje, że ze względu na dobro przedsiębiorstwa nie mogłem podjąć innej decyzji – dodał.

Dyrektor zapewnił również, że nie wycofuje się z pomysłu wypłaty podwyżki dla wszystkich pracowników. Negocjacje w tej sprawie ponownie się rozpoczną, gdy poprawi się sytuacja na rynku drzewnym i polepszy się kondycja finansowa Lasów Państwowych.

 

 

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy LP


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz