/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

MEBLE, HOME DECOR, BUDMA INTERIOR – targowa triada dla miłośników pięknych wnętrz

MTP

Autor: JR
Źródło: MTP
Data: 2008-05-29


W dniach od 28 do 31 maja na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich odbywają się największe w Polsce wydarzenie wnętrzarskie. Na 30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej swoją ofertę zaprezentuje ponad 500 wystawców targów MEBLE, HOME DECOR i BUDMA INTERIOR. Po raz pierwszy na targach w jednym miejscu i czasie zaprezentowana zostanie tak szeroka oferta artykułów wykończenia i wyposażenia wnętrz. Poznańska ekspozycja to największy w Polsce sklep meblowy, skład materiałów wykończeniowych oraz olbrzymie centrum artykułów wyposażenia i wystroju wnętrz. Targi to także miejsce kreowania trendów i promocji dobrego designu, a przede wszystkim niezwykła kopalnia pomysłów na urządzenie domów i mieszkań.

Meble 2008Meble 2008Fot. drewno.pl

Swój udział w targach zapowiedzieli między innymi sławni projektanci, designerzy i architekci, krajowi i zagraniczni kupcy meblowi, uczelnie artystyczne oraz instytuty wzornictwa przemysłowego.

Wszystkie trzy wydarzenia odbywają się pod patronatem Ministra Gospodarki.

Na targach MEBLE zaprezentowana zostanie bogata oferta mieszkaniowych mebli skrzyniowych, a wśród nich mebli do sypialni, salonów, gabinetów, kuchni oraz jadalni. Ekspozycja obejmie ponadto meble ogrodowe i turystyczne, a także wyposażenie biur i pomieszczeń użyteczności publicznej. Doskonałym uzupełnieniem tych propozycji będą kolekcje mebli stylizowanych, ratanowych i wiklinowych.

Targi BUDMA Interior to nowa ekspozycja poświęcona najnowszym technologiom i produktom stosowanych przy wykańczaniu różnego typu pomieszczeń - od podłogi, poprzez ściany i schody, aż po sufit. Nie zabraknie tu również wyposażenia przestrzeni funkcjonalnych w mieszkaniu, armatury łazienkowej i kuchennej, płytek ceramicznych, wykładzin podłogowych czy kominków.

Na targach HOME DECOR zaprezentowane zostaną natomiast najciekawsze trendy oraz szeroka oferta artykułów wyposażeniowych, obejmująca takie grupy branżowe jak tkaniny dekoracyjne, światło, stół & kuchnia oraz home beauty. Tegorocznymi nowościami będą Salon Oświetlenia
i Techniki Oświetleniowej LUMINEXPO oraz Salon Dekoracji poświęcony dekoracjom świątecznym, ozdobom i artykułom zdobniczym.

28 i 29 MAJA: DNI DLA HANDLOWCÓW I PROFESJONALISTÓW
Pierwsze dwa dni przeznaczone są przede wszystkim dla fachowej publiczności. Majowe targi wnętrzarskie to znakomita okazja do renegocjacji umów, zawierania nowych kontaktów biznesowych i znajdowania nowych rynków zbytu. Przyjazd na targi zapowiedzieli kupcy z Europy Wschodniej, Zachodniej oraz rynku krajowego. Specjalnie dla nich przygotowany został katalog nowości produktowych, prezentowanych w tym roku przez wystawców. Organizatorzy liczą, że targowa oferta przyciągnie uwagę zaproszonych kupców i da początek cennym nowym kontraktom. Targi wnętrzarskie w Poznaniu to niezwykłe forum wymiany wiedzy i doświadczeń, czas prezentacji najnowszych osiągnięć technologicznych i trendów. To także miejsce kojarzenia przedstawicieli przemysłu z młodymi, zdolnymi projektantami. Na tegoroczną edycję organizatorzy targów przygotowali bardzo bogaty program wystaw, seminariów i konferencji.

RODZINNY WEEKEND NA TARGACH
W piątek i sobotę warto zabrać na targi całą rodzinę! W tych dniach organizatorzy targów szczególnie serdecznie zapraszają szeroką publiczność - potencjalnych użytkowników prezentowanych artykułów meblarskich i wyposażeniowych. Klienci indywidualni będą mogli nie tylko zapoznać się z ofertą wystawców, ale także skorzystać z bezpłatnych porad architektów wnętrz czy odwiedzić ciekawe wystawy tematyczne. Specjalnie dla rodziców odwiedzających targi ze swoimi pociechami w piątek i sobotę uruchomiony zostanie plac zabaw dla dzieci, gdzie bezpłatnie będzie można zostawić maluchy pod opieką wykwalifikowanego personelu. Chwila wytchnienia dla rodziców pozwoli na spokojnie przyjrzeć się bogatej ofercie wystawców
i przemyśleć proponowane przez nich rozwiązania dla domu.

Plac zabaw będzie czynny 30 i 31 maja, w łączniku pawilonów 7 i 7A, w godzinach otwarcia targów. Bilet wstępu w weekendowej cenie specjalnej to tylko 5 zł.

Projektowanie wnętrz "LIVE"
Podczas targów będzie można stanąć w świetle reflektorów i zobacz jak powstaje program telewizyjny! Telewizja WTK zrealizuje na żywo program o urządzaniu wnętrz SOFA.
W zaaranżowanej przestrzeni w zadaszonym łączniku pomiędzy pawilonami 7 i 8 na oczach widzów przygotowane zostaną dwie różne propozycje pokoju dziennego. Program prowadzony przez redaktor Magdę Baumann zrealizowany zostanie w sobotę 31 maja, w godz. 12.00-13.30. Emisja premierowa zaplanowana jest na niedzielę 1 czerwca, o godz. 11.35. Codziennie przez cały kolejny tydzień na antenie telewizji WTK emitowana będzie także powtórka programu.

Konkurs z cenną nagrodą
Wszyscy, którzy odwiedzą targi w sobotę, będą mogli wziąć udział w konkursie o cenną nagrodę – zestaw wypoczynkowy z naturalnej skóry. Konkurs zorganizowany zostanie podczas realizacji programu SOFA. Pytania konkursowe dotyczyć będą zagadnień związanych z aranżacją wnętrz.

500 pierwszych zwiedzających, którzy przyjdą na targi w sobotę 31 maja, otrzyma ponadto atrakcyjny upominek. Upominki będzie można odbierać w specjalnie oznaczonym punkcie w Holu Wschodnim.

1001 POMYSŁÓW NA DOM
Tylko na targach w jednym miejscu obejrzeć można najmodniejsze aranżacje wnętrz przygotowane przez wiodących producentów artykułów wykończenia, wyposażenia i wystroju wnętrz. Przykładowe kuchnie, łazienki, podłogi, najnowsze kolekcje meblowe, dekoracje okienne, dekoracje stołu, najmodniejsze oświetlenie i tekstylia domowe, to tylko niektóre z propozycji wystawców.

W ramach targów BUDMA Interior przygotowane zostały strefy tematyczne Łazienka, Kuchnia
i Podłogi. Na powierzchni
600 m2 oryginalne projekty kuchni pokażą producenci mebli kuchennych, m.in. Spółka Meblowa KAM, firmy Rejs, Meble Ceglewski, Meble Zajc, Galeria Interdomus czy Küchentreff. Tuż obok, na powierzchni ok. 300m2 w pawilonie 7A swoją ofertę zaprezentują liderzy rynku ceramiki i armatury łazienkowej - m.in. Ceramika Końskie, Ceramika Paradyż oraz Roca. W Strefie Podłogi w pawilonie 7 będzie można natomiast zapoznać się z bogatą ofertą paneli
i wykładzin m.in. firm Kopp, Komfort, Tarkett, Laminart oraz Floors.

Jak co roku targom towarzyszyć będą liczne wystawy prezentujące trendy na rynku wyposażenia
i dekoracji wnętrz, takie jak wystawa opraw oświetleniowych oraz oświetlenia dekoracyjnego OŚWIETLIĆ WNĘTRZE czy wystawa POZNAŃSKIE PREMIERY, na której zaprezentowane zostaną nowości produktowe firm meblarskich. Będzie można również zainspirować się przepięknymi aranżacjami stołu prezentowanymi na wystawie porcelany i ceramiki DECO INSPIRACJE 2008 oraz propozycjami FORUM TRENDÓW w branży tkanin domowych i tekstyliów.

WZORNICTWO PRZEMYSŁOWE – wystawy, seminaria i warsztaty
Z myślą o projektantach wnętrz oraz architektach przygotowany został bogaty program wystaw, seminariów oraz konferencji poświęconych wzornictwu przemysłowemu. Będą wśród nich wystawy promujące młodych polskich projektantów, takie jak „koncept_08”, wystawa Śląskiego Zamku Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie „Najlepsze dyplomy wydziałów projektowych” czy wystawa Programu Edukacyjno-Projektowego Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Swój piąty jubileusz
na targach świętować będzie wystawa „transFORM - design ponad granicami”, prezentująca efekty współpracy projektowej, przemysłowej i edukacyjnej polskich oraz niemieckich twórców. Warsztaty „Meblościanka" dla młodych projektantów oraz najzdolniejszych studentów szkół artystycznych
z Polski i z londyńskiego Royal College of Art poprowadzi Tomek Rygalik, polski projektant odnoszący spektakularne sukcesy za granicą. Swój udział w targach zapowiedział także Andrzej Tomasz Rudkiewicz, projektant nagrodzony przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego tytułem Designera Roku 2007.


WSZYSTKO O BUDOWANIU, REMONTOWANIU I URZĄDZANIU
Organizatorzy majowych targów wnętrzarskich w Poznaniu zadbali o wyjątkowo bogatą ofertę programową dla zwiedzających. Oprócz wystaw i seminariów poświęconych tematyce urządzania wnętrz będą na nich czekać Salon Deweloperów, bezpłatne publikacje, porady projektantów
i dekoratorów oraz liczne pokazy prac wykończeniowych w wykonaniu mistrzów fachu.

Salon Deweloperów
Salon Deweloperów to niezwykle atrakcyjna propozycja dla wszystkich planujących zakup nieruchomości. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni w pawilonie 7 swoją ofertę zaprezentują firmy i instytucje związane z rynkiem nieruchomości, w tym deweloperzy, banki, instytucje finansowe oraz agencje pośrednictwa i doradztwa inwestycyjnego. To doskonała okazja, aby
w jednym miejscu porównać oferty nieruchomości, sprawdzić możliwości finansowania zakupu
i wybrać najkorzystniejszą ofertę kredytową. Salon Deweloperów będzie czynny w piątek i sobotę, w godzinach otwarcia targów.

Bezpłatny informator budowlano-mieszkaniowy
W targowy weekend (w piątek i sobotę) wszyscy zwiedzający targi BUDMA Interior, MEBLE
i HOME DECOR otrzymają specjalne targowe wydanie TerazDom.pl - Wielkopolskiego Informatora Budowlano-Mieszkaniowego, zawierającego szeroką bazę adresową usługodawców
z branży budowlano-remontowej oraz firm związanych z rynkiem nieruchomości i wyposażenia wnętrz w regionie. Publikacja przygotowana została we współpracy z Patronem Medialnym targów BUDMA Interior, wydawnictwem TerazDom.pl, specjalnie z myślą o klientach indywidualnych, zainteresowanych tematem kupna, budowy bądź remontu swoich nieruchomości. Dzięki Informatorowi bez trudu odnaleźć będzie można od dawna bezskutecznie poszukiwanych malarzy, parkieciarzy czy glazurników.

Bezpłatne porady fachowców
Zwiedzający targi wnętrzarskie 30 i 31 maja będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad architektów i projektantów wnętrz. W przestrzeni „Architekt radzi” w pawilonie 7 konsultacji
w zakresie projektowania i urządzania wnętrz mieszkalnych udzielać będą doświadczeni projektanci o różnych specjalizacjach, pracujący dla uznanych wydawnictw branżowych takich jak Elamed oraz FAKT. Projektanci biorący udział w wystawie „Oświetlić Wnętrze” doradzą także w jaki sposób uzyskać pożądany klimat i charakter pomieszczenia przy pomocy światła.

 

Wielkopolskie Mistrzostwa Glazurników
Atrakcją targów BUDMA Interior 2008 będą regionalne eliminacje do Mistrzostw Polski Glazurników, których finał odbędzie się podczas targów BUDMA 2009. Wydarzenie organizowane jest wspólnie z Polskim Zrzeszeniem Płytkarzy. W sąsiedztwie rywalizujących płytkarzy w pawilonie 7A czynny będzie także Punkt Porad Mistrza Glazurnika, przygotowany przez PZP z myślą
o wszystkich pragnących zasięgnąć na targach rady doświadczonych fachowców.

INFORMACJE PORZĄDKOWE
Targi MEBLE, HOME DECOR oraz BUDMA Interior 2008 będzie można zwiedzać w dniach od 28 do 31 maja 2008.

Godziny otwarcia:

28 – 30 maja: godz. 10.00 – 18.00
31 maja (sobota): godz. 10.00 – 16.00

MEBLE, HOME DECOR, BUDMA INTERIOR – targowa triada dla miłośników pięknych wnętrz (Zdjęcia: 4)

Meble 2008Meble 2008Budma InteriorMeble 2008

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz