/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pracownicy IKEA spełniają obietnicę

IKEA

Autor: Aleksandra Sikora – IKEA PR (opr. JR)
Źródło: IKEA
Data: 2008-05-20


We wrześniu 2007 IKEA przekazała pół miliona złotych na zasadzenie drzew w Leśnym Kompleksie Promocyjnym „Lasy Mazurskie”. Ponadto w czwartek 7 maja grupa ponad czterdziestu pracowników IKEA posadziła drzewa w Puszczy Piskiej.

Na obszarze wyznaczonym przez Nadleśnictwo Maskulińskie, pracownicy IKEA ze sklepów z całej Polski własnoręcznie posadzili ponad 2 tysiące sadzonek świerka, sosny, buka i śliwy. Osobiste zaangażowanie pracowników w działania na rzecz ochrony przyrody uzupełnia pro środowiskowe i społeczne działania IKEA.

Pracę w terenie i sadzenie drzew poprzedziło spotkanie pracowników IKEA z przedstawicielami Lasów Państwowych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie. Spotkanie, które odbyło się w sali edukacyjnej zabytkowej Wyłuszczarni Nasion w Ruciane Nida było kolejną okazją do podnoszenia świadomości ekologicznej wśród pracowników. Gospodarze spotkania Nadleśniczy dr inż. Piotr Czyżyk i Starszy Specjalista ds. Ekologii Pan Rafał Sienkiewicz, przybliżyli przyrodnicze walory Nadleśnictwa Maskulińskie, wchodzącego w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie reprezentował zastępca Prezesa, Pan Tadeusz Ratyński, który przedstawił obszar Lasów Mazurskich pod kątem planowanych i realizowanych inwestycji. W sierpniu br. IKEA otrzyma raport z zagospodarowania wkładu finansowego, przekazanego w 2007 roku. Informacje z raportu będą stanowić osobną informację prasową.

Informacje na temat projektu IKEA „Dla Natury"
14 września 2007 IKEA wprowadziła ogólnopolski projekt „Dla Natury”. Ze wszystkich sklepów IKEA z dnia na dzień wycofane zostały jednorazowe torby, rozdawane klientom przy kasach. Środki finansowe wydawane do tej pory na produkcję bezpłatnych toreb foliowych, IKEA przeznaczyła na posadzenie 1 miliona drzew w polskich lasach. Pieniądze w wysokości pół miliona złotych otrzymał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Olsztynie i zadysponował na potrzeby Nadleśnictw wchodzących w skład Leśnego Kompleksu Promocyjnego "Lasy Mazurskie"(Strzałowo, Mrągowo, Spychowo, Maskulińskie i Pisz.)

Decyzja o wycofaniu jednorazówek jest wynikiem konsekwentnie realizowanej polityki firmy, mającej na celu poszukiwanie i wdrażanie coraz lepszych rozwiązań w trosce o środowisko, w jakim żyjemy. Wybierając lepsze alternatywy IKEA posuwa się w kierunku zrównoważonego rozwoju.

Powszechnie stosowane torby i inne opakowania plastikowe są jednym z największych zagrożeń dla środowiska zarówno, jeśli chodzi o proces produkcji, jak i późniejszej utylizacji. Jednorazowe torby plastikowe są wyjątkowo nieprzyjazne dla środowiska, dlatego też IKEA zdecydowała się je wycofać. Zachęcamy klientów do wykorzystania toreb wielokrotnego użytku, jak np. niebieskie torby IKEA. Wycofanie jednorazowych toreb, rozdawanych przy kasach to nie jest akcja jednorazowa. Bezpłatne torby foliowe wycofaliśmy ze sklepów IKEA na zawsze.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz