/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

LP określą kierunki rozwoju sektora usług leśnych

Autor: Przemysław Przybylski (opr. JR)
Źródło: LP
Data: 2008-05-23


Dyrektor generalny Lasów Państwowych Marian Pigan spotkał się z Zarządem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych pod przewodnictwem prezesa Jana Kubiaka. Celem spotkania było przedstawienie i przedyskutowanie problemów nurtujących środowisko przedsiębiorczości leśnej, aspektów dotychczasowej współpracy Lasów Państwowych w zakresie usług świadczonych na rzecz gospodarki leśnej oraz realizacji najpilniejszych wspólnych działań poprawiających tę współpracę.

Stawki
Przedstawiciele SPL żalili się m.in. na niskie stawki za wykonywanie usług w dziale hodowla lasu oraz nieprzystające do rzeczywistości normy czasu na niektóre prace leśne w obowiązującym katalogu pracochłonności. Podnoszono też problem terminowości odbiórki drewna i konieczność egzekwowania wyznaczania przez nadleśnictwa szlaków zrywkowych zgodnie z wytycznymi Dyrekcji Generalnej.

Kierunki rozwoju
Przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na potrzebę zdefiniowania kierunków rozwoju sektora usług leśnych i oczekiwań Lasów Państwowych z tym związanych.

Marian Pigan poinformował, że sprawę możliwości podnoszenia stawek za usługi leśne analizuje zespół doradczy dyrektora generalnego pod kierownictwem Piotra Grygiera, dyrektora RDLP w Poznaniu. Wyniki prac zespołu przedstawione zostaną przedsiębiorcom na kolejnym spotkaniu, we wrześniu.

Dyrektor poinformował także, że w najbliższym czasie zostaną opracowane wytyczne rozwoju sektora usług leśnych. Dyrekcja Generalna opracuje je na podstawie programów regionalnych sporządzonych przez poszczególne regionalne dyrekcje.

Targi Leśne
Podczas spotkania ustalono również, że podczas najbliższych targów leśnych w Tucholi zorganizowane zostaną panele dyskusyjne dotyczące problematyki funkcjonowania sektora usług leśnych (trzy grupy tematyczne po pięć osób).

Przemysław Przybylski
Rzecznik prasowy Lasów Państwowych


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz