/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Sokółka Okna i Drzwi w ciągu 4 lat chce potroić przychody

Autor: oprac. dja
Źródło: Parkiet
Data: 2008-05-21


Sokółka Okna i Drzwi, jeden z największych krajowych producentów stolarki otworowej, chce w 2011r. osiągnąć 250 mln zł przychodów, czyli trzykrotnie więcej niż w 2007r. informuje "Parkiet".

Ubiegły rok spółka należąca do szwedzkiej grupy Inwido zamknęła sprzedażą na poziomie 85,8 mln zł, czyli o 14,5% więcej niż rok wcześniej. Poprawiają się również wyniki finansowe, strata netto spadła z 8,1 mln zł do 1,9 mln zł. Ubiegłoroczny ujemny wynik to w części pochodna rekompensat, jakie spółka musiała wypłacić klientom z powodu opóźnień w dostawach. Doszło do nich ponieważ Sokółka przeprowadzała od lutego do lipca duże inwestycje w modernizację zakładu (za 15 mln zł), co zakłóciło produkcję - pisze "Parkiet".

W 2008 roku Sokółka Okna i Drzwi chce osiągnąć 1,5 mln zł zysku netto, ale głównym celem jest wzrost przychodów do około 120 mln zł, czyli o 40% z czego 1/3 ma zapewnić sprzedaż eksportowa.

W I kwartale sprzedaż wzrosła o 26% w porównaniu z rokiem ubiegłym i wyniosła 22 mln zł. Wzrost sprzedaży krajowej wyniósł aż 47%, dochodząc do 14,6 mln zł. Wzrost popytu firma zawdzięcza coraz większemu zainteresowaniu klientów oknami drewnianymi i drewniano-aluminiowymi, które stanowią około 70 obrotów spółki. Przychody z eksportu spadły, bo spółka ograniczyła działalność handlową za granicą niemal wyłącznie do Wielkiej Brytanii.

Dzięki przeprowadzonym w 2007r. Sokółka jest przygotowana do zwiększenia sprzedaży. M.in. firma podwoiła moce produkcyjne okien. Obecnie może dostarczać nawet 12 tys. m2 miesięcznie. W ciągu najbliższych dwóch lat planowane są kolejne inwestycje, m.in. kosztem 3 mln zł realizowana będzie kolejna modernizacja zakładu, w tym linia do produkcji stolarki nietypowej.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz