/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK DIY

Leroy-Merlin może przejąć polskie sklepy Conforamy

Leroy Merlin

Autor: dja
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2008-05-21


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Leroy-Merlin Inwestycje kontroli nad Conforama Polska sp. z o.o.

Leroy-Merlin może przejąć polskie sklepy ConforamyLeroy-Merlin może przejąć polskie sklepy ConforamyFot. On Board Public Relations

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek spółki Leroy-Merlin Inwestycje po tym, jak w lutym bieżącego roku została podpisania umowa z właścicielem Conforamy Polska - francuską Grupą PPI.

Zgodnie z przepisami, transakcja musi być zgłoszona Prezesowi UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Spółka Leroy-Merlin Inwestycje należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez rodzinę Mulliez (w Polsce m.in. Auchan, Leroy-Merlin, Bricoman i Decathlon).

Natomiast Conforama to sieć wielkopowierzchniowych sklepów zajmujących się sprzedażą detaliczną elementów wyposażenia domów: mebli, elektroniki użytkowej, oświetlenia i produktów dekoracyjnych. Trzy sklepy należące do Conforama Polska sp. z o.o. wygenerowały w minionym roku 24 mln euro sprzedaży, co stanowi ok. 1% przychodów światowej sieci Conforama. Spółka zatrudnia 170 osób.

Conforma wchodzi w skład francuskiej Grupy PPI (do której należą takie marki jak Puma czy Gucci) i zajmuje się sprzedażą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Obroty Conforamy na świecie w ubiegłym roku wyniosły ok.3,31 mld euro. Firma zatrudnia ok. 15.400 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz