/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
RYNEK DIY

Leroy-Merlin może przejąć polskie sklepy Conforamy

Leroy Merlin

Autor: dja
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2008-05-21


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie przez Leroy-Merlin Inwestycje kontroli nad Conforama Polska sp. z o.o.

Leroy-Merlin może przejąć polskie sklepy ConforamyLeroy-Merlin może przejąć polskie sklepy ConforamyFot. On Board Public Relations

Postępowanie zostało wszczęte na wniosek spółki Leroy-Merlin Inwestycje po tym, jak w lutym bieżącego roku została podpisania umowa z właścicielem Conforamy Polska - francuską Grupą PPI.

Zgodnie z przepisami, transakcja musi być zgłoszona Prezesowi UOKiK, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Spółka Leroy-Merlin Inwestycje należy do grupy kapitałowej kontrolowanej przez rodzinę Mulliez (w Polsce m.in. Auchan, Leroy-Merlin, Bricoman i Decathlon).

Natomiast Conforama to sieć wielkopowierzchniowych sklepów zajmujących się sprzedażą detaliczną elementów wyposażenia domów: mebli, elektroniki użytkowej, oświetlenia i produktów dekoracyjnych. Trzy sklepy należące do Conforama Polska sp. z o.o. wygenerowały w minionym roku 24 mln euro sprzedaży, co stanowi ok. 1% przychodów światowej sieci Conforama. Spółka zatrudnia 170 osób.

Conforma wchodzi w skład francuskiej Grupy PPI (do której należą takie marki jak Puma czy Gucci) i zajmuje się sprzedażą mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Obroty Conforamy na świecie w ubiegłym roku wyniosły ok.3,31 mld euro. Firma zatrudnia ok. 15.400 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA