/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jak zarobić na własnym lesie

Autor: Roman Grzyb (opr. JR)
Źródło: Gazeta Prawna
Data: 2008-05-21


2,3 mld zł dotacji z Unii Europejskiej na sadzenie lasów. - Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o dopłaty na zalesienie gruntów rolnych. Po raz pierwszy będzie można wykorzystać grunty leżące odłogiem.

Wydanie internetowe Gazety Prawnej z cytowanym artykułemWydanie internetowe Gazety Prawnej z cytowanym artykułem

"Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zmieniła termin składania wniosków o dotacje na zalesianie. Dopiero od 1 sierpnia, a nie od czerwca, będzie można składać wnioski o dopłaty na zalesienie gruntów rolnych. Po raz pierwszy pod zalesienie będzie można przeznaczyć grunty do tej pory leżące odłogiem. Na podstawie ubiegłorocznych wniosków zalesionych ma być prawie 6,2 tys. hektarów. Według szacunków Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 2013 roku z dopłat na zalesienie skorzysta 52 tys. osób. Chętnych nie brakuje...

Nie trzeba jednak wykładać własnych pieniędzy, bo można otrzymać wsparcie na zalesianie. Zdaniem specjalistów obsadzenie 1 hektara kosztuje ok. 7 tys. zł. Najwięcej pieniędzy można uzyskać obsiewając tereny wyżynne, gdzie nachylenie stoku przekracza 12 proc. Warto też zasadzić drzewa iglaste i całą uprawę ogrodzić. (...) Opłaca się też sprzedaż drewna.

Wnioski o dopłaty zalesieniowe w tym roku należy składać w regionalnych oddziałach ARMiR. Od 1 sierpnia do końca września. W 2007 roku wnioski o dopłaty na zalesianie złożyło ponad 2,5 tys. osób. Na lata 2007-2013 Unia Europejska przeznaczyła na zalesianie w Polsce 522 mln euro. Budżet państwa dopłaci kolejne 130 mln..."

Cały tekst w Gazecie Prawnej

 

Autor: Roman Grzyb

Źródło: GP

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz