/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Wielkopolska - gospodarzem Światowych Dni Ochrony Środowiska

Autor: Anna Jadaś (opr. JR)
Źródło: mos.gov.pl
Data: 2008-05-20


Święto, objęte patronatem Ministra Środowiska, ma przybliżyć społeczeństwu sprawy związane z ochroną środowiska i edukacją ekologiczną. W programie obchodów zaplanowano m.in. konferencję "Klimat i środowisko" oraz wernisaż "Humanizacja przestrzeni życia miasta".

5 - 6 czerwca 2008 r., Poznań

Atrakcją będzie z pewnością koncert recyklingowy, podczas którego zostanie podjęta próba bicia rekordu Guinessa na największą orkiestrę, grającą na instrumentach z odpadów przeznaczonych do recyklingu. To eko-widowisko muzyczne odbędzie się na wysypisku śmieci (Składowisko Odpadów Poznania, w Suchym Lesie).
Ponadto, mieszkańcy Poznania będą mogli otrzymać torby ekologiczne, wziąć udział w przemarszu ulicami miasta czy festynie edukacyjnym "Dzień ze środowiskiem dla małych i dużych".

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest w ponad 100 krajach. Został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na Konferencji w Sztokholmie, która odbyła się 5 czerwca 1972 roku.

Więcej informacji o tegorocznych obchodach Światowych Dni Ochrony Środowiska znajduje się na stronie internetowej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu

Przypomnijmy, że rok 2008 został ogłoszony w Poznaniu Rokiem Klimatu i Środowiska. Poza obchodami Światowych Dni Ochrony Środowiska, w dniach 1-12 grudnia 2008 r. odbędzie się w tym mieście XIV Konferencja Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (UNFCCC) wraz z IV Sesją Spotkania Stron Protokołu z Kioto (COP14) - największa konferencja w historii naszego kraju. Weźmie z niej udział 10 tys.-12 tys. delegatów ze 190 państw. 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz