/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Jednostka certyfikująca SGS w Polsce została zawieszona

Autor: JR
Źródło: ASI
Data: 2008-05-17


Accreditation Services International (ASI) zdecydował o zawieszeniu akredytacji FSC dla firmy SGS Qualifor w Polsce. Decyzja zapadła na podstawie poważnego naruszenia zasad akredytacji FSC w Polsce przez firmę.

Zawieszenie jest datowane na 15 kwietnia 2008 roku, od tego momentu SGS Qualifor nie może przyznawać certyfikatów FSC oraz wznawiać już istniejących certyfikatów FSC w Polsce. Zawieszenie akredytacji dotyczy zarówno certyfikatów FSC dla gospodarki leśnej jak i kontroli pochodzenia produktu.

„Zawieszenie akredytacji dla SGS Qualifor w Polsce jest obecnie poważnym problemem dla polskiego rynku FSC”, mówi Robert Knysak, przedstawiciel Grupy Roboczej FSC Polska. „Cztery Regionalne Dyrekcje Lasów Państwowych są w trakcie procesu wznawiania certyfikatów przez SGS Qualifor i ich obecna sytuacja związana z dalszą certyfikacją jest bardzo niejasna.” Łącznie cztery dyrekcje zarządzają powierzchnią około 2 milionów hektarów lasów, z których według szacunków Knysaka, około 30 % certyfikowanego drewna jest dostarczana dla firm przemysłu drzewnego.

„W procesie certyfikacji ważne jest zaangażowanie i poparcie wszystkich grup trzecich – zarówno ekonomicznej, socjalnej jak i środowiskowej, od samego początku. Wiarygodność procesu certyfikacji jest bardzo ważna dla szansy powodzenia i utrzymania się certyfikatu na rynku” dodaje Knysak.

Jednostka certyfikująca SGS w Polsce została zawieszona (Zdjęcia: 2)

e-mail od FSC w sprawie zawieszenia firmy SGS Qualifor

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz