/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Udany debiut Drewexu na giełdzie

PAP

Autor: dja
Źródło: PAP
Data: 2008-05-16


Drewex SA, producent mebli dla dzieci, zadebiutował w czwartek na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kurs praw do akcji wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 4,2% do poziomu 5,21 zł.

W ofercie publicznej spółka oferowała 900 tys. akcji serii E, po cenie emisyjnej 5 zł. W transzy dużych inwestorów objętych zostało 800.000, a w transzy małych inwestorów 100.000 akcji serii E.

W ofercie prywatnej oferowano do 25 tys. akcji serii F, po cenie 1 zł. Akcje serii F skierowano do pracowników i współpracowników spółki oraz osób, których usługi były istotne dla jej wyników.

W wyniku emisji Drewex pozyskał 4,5 mln zł, które przeznaczone zostaną na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń oraz na zwiększenie kapitału obrotowego.

Drewex SA zajmuje się produkcją mebli, pościeli oraz ubranek dla dzieci i niemowląt.

Drewex działa na rynku od 15 lat. Spółka zajmuje się produkcją mebli, pościeli i ubranek dla dzieci. W 2007 roku oferta poszerzona została również o zabawki i naczynia z melaminy dla dzieci. Sprzedaż odbywa się poprzez hurtownie i specjalistyczne sklepy branżowe.

W 2007 roku zysk netto wyniósł, według szacunków spółki, 586 tys. zł, a zysk operacyjny ok. 1 mln zł, przy przychodach rzędu 23,8 mln zł. Według prognoz zarządu w 2008r. spółka osiągnie zysk netto w wysokości 2,02 mln zł, zysk operacyjny 2,7 mln zł, a przychody na poziomie 28,9 mln zł.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA