/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
PRZEMYSŁ DRZEWNY

Paweł i Gaweł w jednym stali domu - Kronospan Szczecinek akcjonariuszem KPPD

KPPD

Autor: dja
Źródło: KPPD
Data: 2008-04-30


Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. odkupił od Kronospan Holding Ltd akcje Koszalińskiego Przedsiębiorstwa Przemysłu Drzewnego SA w Szczecinku. Polska spółka płytowego holdingu posiada obecnie 21,71% kapitału zakładowego KPPD SA i zgodnie z oświadczeniem w najbliższych 12-tu miesiącach nie planuje zwiększenia udziału.

Plac surowca fabryki w SzczecinkuPlac surowca fabryki w SzczecinkuFot. Kronospan Szczecinek

Longin Graczkowski, prezesa KPPD, w komentarzu dla gazety "Parkiet", uważa, że Kronospan nie zdecyduje się na wycofanie z KPPD, ale poczeka na rozwój sytuacji na rynku drzewnym.

Możliwe jest również, że Kronospan Holding, dokonał transakcji w celu uniknięcie procesu w sprawie odebrania mu prawa głosu z akcji KPPD. Sprawę wytoczyły spółki pracownicze - akcjonariusze Koszalińskiego PPD. Chodzi o pakiet 15,69% akcji, które we wrześniu 2007r. cypryjska grupa kupiła w wezwaniu od Skarbu Państwa. Po przekroczeniu ustawowego progu 10% głosów powinna poinformować o dalszych planach wobec spółki, której akcje kupiła, ale tego nie zrobiła.

Podobny manewr wykonała w ubiegłym roku pracownicza spółka Drembo, sprzedając akcje powołanej przez pracowników spółce Tarko, dzięki czemu odzyskali oni kontrolę w KPPD po wyroku sądu, który odebrał jej prawo głosu z akcji.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA