/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Certyfikat FSC dla RDLP w Pile

Lasy Państwowe

Autor: Grażyna Wolska
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-04-29


Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile odnowiła certyfikat FSC Dobrej Gospodarki Leśnej i Kontroli Pochodzenia Produktu. Certyfikat ten stanowi potwierdzenie, że gospodarka w pilskich lasach jest prowadzona właściwie, zgodnie z międzynarodowymi normami.

Certyfikat FSC dla RDLP w PileCertyfikat FSC dla RDLP w PileFot. Lasy Państwowe

Certyfikat został przyznany w oparciu o audyt przeprowadzony jesienią 2007 r. przez firmę SGS Polska sp. z o.o. Obowiązuje od 10 marca 2008 r. do 9 marca 2013 r., jest zarejestrowany pod numerem SGS-FM/COC-004337.

Certyfikacja FSC polegała na przeprowadzeniu niezależnej oceny gospodarki leśnej. Interdyscyplinarny zespół naukowców zwraca uwagę na jej aspekt ekologiczny, ekonomiczny i społeczny.

Przeprowadzający audyt sprawdzali, czy w RDLP w Pile przestrzegane są zasady i kryteria FSC obejmujące m.in.: przestrzeganie przepisów prawnych i praw pracowników w RDLP, współpracę leśników ze społeczeństwem, korzyści z lasu, dokonywanie oceny stanu lasu, sporządzanie planów urządzania, gospodarkę w lasach o szczególnej wartości przyrodniczej. Certyfikat obejmuje wszystkie nadleśnictwa podległe pilskiej dyrekcji.

Certyfikat FSC dla RDLP w Pile (Zdjęcia: 2)

Certyfikat FSC dla RDLP w Pile

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA