/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Lakier do drewna egzotycznego - Domalux Exotic Primer

SigmaKalon

Autor:
Źródło: SigmaKalon
Data: 2008-04-28


Drewno egzotyczne cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Ze względu na swoje właściwości mechaniczne i fizyczne pozwala na stosowanie go wszędzie tam, gdzie potrzebne są materiały o wysokiej trwałości, niestandardowym rysunku i odcieniu. Egzotyczne piękno należy umieć dobrze zabezpieczać, by móc się cieszyć jego urokiem przez długi czas.

Podłoga z drewna egotycznego w kolorze BambusPodłoga z drewna egotycznego w kolorze BambusFot. SigmaKalon

Otaczając się drewnem obcujemy z historią. W drewnie egzotycznym ukryte są fascynujące opowieści mówiące o porach roku, o ziemi zalanej potopem monsunowych deszczy i pękającej od spiekoty bezlitosnego słońca, o narodzinach nowego życia i nieuchronnej śmierci pokoleń. Drzewa Azji Południowo-Wschodniej (merbau, teak azjatycki, bambus), Afryki Środkowej (doussie, iroko, badi, teak afrykański) i środkowej części Ameryki Południowej (lapacho, jatoba, tauari) tak jak przed wiekami, tak i teraz na statkach przemierzają oceany, by w końcu przybić do portów Starego Kontynentu.

Drewno gatunków egzotycznych, poza trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne, jest szczególnie cenione ze względu na swoje niepowtarzalne i niespotykane wśród polskich gatunków usłojenie oraz paletę barw i odcieni. Od drzew bardzo ciemnych jak jatoba, lapacho, merbau, przez zbliżone do dębu, iroko i tauari, po jaśniejsze gatunki, doussie i bambus, możemy swobodnie wybierać i aranżować wnętrza według własnych nawet najbardziej egzotycznych upodobań i gustów.

Nowość na polskim rynku preparatów do ochrony i dekoracji drewna, Domalux Exotic Primer, jest lakierem podkładowym wiążącym, stworzonym do drewna egzotycznego. Z lakierem poliuretanowym Domalux Classic Połysk tworzy doskonały duet, zapewniając drewnianym podłogom jedyne w swoim rodzaju efekty dekoracyjne. Lakier ten nie tylko podkreśli i wyeksponuje szlachetną egzotykę struktury drewna, ale uczyni ją doskonalszą i trwalszą; wydobędzie prawdziwą esencję natury, której nie widać gołym okiem i utrwali ją na wieki.

- Niektóre gatunki drewna pochodzącego z regionów tropikalnych posiadają w swojej strukturze znaczne pokłady substancji oleistych i garbników - tłumaczy Ryszard Plantos z Akademii Technik Malarskich - Stosowanie preparatów do ochrony i dekoracji drewna bez odpowiedniego podkładu stwarza ryzyko powstania pęknięć i nierówności na podłożach lakierowanych, czyli tzw. „skórki pomarańczowej".

Takie gatunki jak bambus i doussie mają jasny, ciepły odcień, który łatwo utracić przez zastosowanie nieodpowiedniego podkładu. Lakier podkładowy Domalux Exotic Primer jest bardzo wydajnym (10 m2/l), szybkoschnącym preparatem, który zapobiega ciemnieniu drewna i wzmacnia jego strukturę przez stabilizację luźnych cząstek. Ponadto minimalizuje wypłukiwanie olejków eterycznych i garbników z drewna, przez co zachowuje powierzchnię drewnianą w stanie niezmienionym przez długie lata. Stosując podkład Domalux Exotic Primer oszczędzamy, ponieważ po jego aplikacji zużycie lakierów nawierzchniowych jest znacznie mniejsze. Podkład można nakładać pędzlem, wałkiem oraz blachą parkieciarską.

Lakier do drewna egzotycznego - Domalux Exotic Primer (Zdjęcia: 3)

Podłoga z drewna egotycznego w kolorze BambusPodłoga z drewna egzotycznego w kolorze MerbauDomalux Exotic Primer

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz