/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Velux inwestuje w Namysłowie kolejne miliony złotych

Velux

Autor:
Źródło: Velux
Data: 2008-04-28


W połowie kwietnia w zakładach produkcyjnych Velux w Namysłowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej części fabryki o łącznej powierzchni 30.000 m2. Gościem honorowym uroczystości był Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa.

Przecięcie wstęgi przez Jana Kuchczyńskiego, burmistrza NamysłowaPrzecięcie wstęgi przez Jana Kuchczyńskiego, burmistrza NamysłowaFot. Velux

Velux, jeden z największych producentów okien do poddaszy, na inwestycje w Namysłowie w 2007 roku przeznaczył 110 milionów złotych. Budowa nowych czterech hal produkcyjnych oraz rozbudowa i modernizacja dwóch już istniejących zakończyły drugi etap inwestycji. Obecnie cały kompleks produkcyjny zajmuje 50 000 m2, a w planach firma ma także budowę magazynu wyrobów gotowych o powierzchni 8 000 m? oraz wprowadzenie nowych linii produkcyjnych. Na 2008 roku zaplanowano dalsze inwestycje w Polsce, a ich całkowita szacowana wartość to 16 mln Euro tj. ok. 60 mln złotych.

W związku z rozwojem i rozbudową zakładów produkcyjnych w Namysłowie firma Velux tworzy nowe miejsca pracy. Obecnie w tutejszej fabryce pracuje około 420 osób, w większości pochodzących właśnie z okolic Namysłowa.

"Polityka zatrudnienia firmy Velux zakłada pozyskiwanie pracowników z lokalnego rynku. Wiemy z doświadczenia, że bliskość miejsca pracy sprzyja zaangażowaniu oraz buduje lojalność. Pracownicy są dla nas najważniejszym zasobem, dlatego zawsze staramy się stworzyć przyjazne warunki pracy i zapewnić możliwość ciągłego podnoszenia kwalifikacji. Poprzez organizację szkoleń oraz licznych kursów dajemy pracownikom szansę uzyskania dodatkowych umiejętności i kontynuowania osobistego rozwoju." – mówi Lidia Mikołajczyk-Gmur, Dyrektor Generalny Velux Polska.

Inwestując także w pracowników wyższego szczebla firma Velux proponuje absolwentom uczelni technicznych udział w programie budowania kariery – "Velux Manufacturing Graduate Programme". Doświadczenie i wiedzę zdobytą podczas uczestnictwa w programie, zarówno w Polsce jak i w Danii, młodzi menadżerowie będą mogli wykorzystać w praktyce w zakładach Velux w Polsce lub w innych krajach Europy.

"Firma Velux jest jedną z największych firm w Namysłowie. Zdobyła uznanie i cieszy się dobrą opinią wśród naszej lokalnej społeczności. Jestem dumny, kiedy mówi się o produktach najwyższej jakości z Namysłowa. Coraz częściej używamy stwierdzenia "nasze okna", "nasz Velux", kiedy mówimy o firmie Velux i oknach do poddaszy produkowanych w namysłowskiej fabryce."– mówi Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa.

Uhonorowaniem wieloletniej działalności firmy Velux w regionie jest wyróżnienie jej w styczniu tego roku przez Opolską Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji - Srebrnym Laurem w kategorii "Inwestycja Zagraniczna w Polsce".


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA