/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Czat internetowy z nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych

Lasy Państwowe

Autor: kaj
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-04-21


21 kwietnia odbył sie internetowy czat z nowym dyrektorem generalnym Lasów Państwowych - Marianem Piganem. Przed monitorami komputera zgromadziło sie prawie 200 osób, dyrektor zdążył odpowiedzieć na ponad 60 pytań.

Wśród zadanych pytań znalazły sie również dotyczące aktualnej sytuacji przemysłu drzewnego. Specyfika czatów internetowych realizowanych przez władze Lasy Państwowe wiąże się z ograniczeniem czasowym, w związku z czym pytania padaja na różne tematy, a odpowiedzi są relatywnie krótkie. Pozwoiliśmy sobie przytoczyć wypowiedzi dyr. Pigana, które zapewna przybliżają jego stanowisko, a więc i stanowisko Lasow Państwowych, dotyczące bieżącej współpracy z przemysłem.

popielica: jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku drzewnym?
Marian_Pigan: Sytuacja na rynku drzewnym jest złożona, uzależniona od sytuacji wewnątrz kraju oraz na świecie. Największe problemy mają firmy eksportujące wyroby drzewne. Wpływ na to ma niekorzystny kurs euro.
popielica: Jak pan widzi możliwość renegocjacji cen w "dół" z odbiorcami drewna?
Marian_Pigan: Analizujemy sytuację na rynku drzewnym - ceny surowca drzewnego i produktów drzewnych. Jeszcze nie czas na ostateczne decyzje.
popielica: w jaki sposób móżemy pomóc lokalnym odbiorcom drewna którzy nie dostali wystarczających ilości
Marian_Pigan: W przypadku pojawienia się dodatkowych mas drewna - sprzedaż na portalu e-drewno.
zpd: Jakie ma Pan pomysły na uczciwą zmianę sprzedaży drewna dla firm współpracujących długie lata z LP, aby nie liczyła się tylko cena. Przecież widać, że to się nie sprawdza.

Marian_Pigan: Obecne zasady sprzedaży uwzględniają dotychczasową współpracę z Lasami Państwowymi. Zdaniem niektórych (UOKiK) nawet nadmiernie.
adm: jaką recepte ma Pan na stanowisko izby przemysłu drzewnego ktorej czlonkowie postanowili nie dobierac drewna,co z harmonogramami ktore podpisali?
Marian_Pigan: Jeśli harmonogramy nie zostaną zrealizowane, sprzedamy na e-drewno.
duch: czy będziemy mieli więcej pieniędzy dla ZUL-i?
Marian_Pigan: Środki, jakie przeznaczyliśmy w tym roku dla ZUL-i, są wystarczające, zapewniające rozwój. Jest to również opinia przedsiębiorców leśnych.
RySiek: W jaki sposób DGLP chce zmusić ZULe do konsolidacji w duże firmy ?
Marian_Pigan: Mechanizmy rynkowe sprowokują konsolidację.

Pełen zapis czatu znajduje się na stronie http://www.lp.gov.pl/czat/archiwum/czat_pigan_0408

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA