/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 
CHEMIA DO DREWNA

Nowości w ofercie produktów do drewna marki Dulux®

Autor: inf. prasowa, opr. PR
Źródło: Effective PR
Data: 2008-04-18


Dotychczasowe lakiery, lakierobejce i impregnaty Dulux® zastąpiono ich udoskonalonymi wersjami, odpowiadającymi na najnowsze oczekiwania rynkowe.

Altanka wykończona produktem DuluxAltanka wykończona produktem DuluxFot. Dulux

Produkty Dulux® od ponad 50 lat chronią i dekorują drewno na całym świecie. Także na polskim rynku lakiery, lakierobejce i impregnaty tej marki należą do najbardziej znanych i cenionych przez konsumentów. Producent tworzy je w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę na temat natury i potrzeb drewna. Korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych, ulepsza ich receptury i dostosowuje do oczekiwań nawet najbardziej wymagających konsumentów. Takie udoskonalone wersje produktów do drewna właśnie trafiają do polskich sklepów. Od swoich poprzedników różnią się nie tylko recepturami, ale również nazwami i opakowaniami. Ponadto, już dziś większość z nich spełnia surowe normy dotyczące Lotnych Związków Organicznych, które będą obowiązywać dopiero od 2010 roku.

Dulux® Lakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianych jest obecnie jednym z najbardziej wytrzymałych lakierów podłogowych na rynku. To efekt zastosowania w jego recepturze Diamond Technology™ – nowoczesnej technologii, bazującej na wysokogatunkowej emulsji kopolimeru uretanowo – akrylowego, nadającej pomalowanej powłoce doskonałą strukturę oraz wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wodnej formule, lakier jest praktycznie bezzapachowy, co umożliwia malowanie podłogi w jednym pomieszczeniu, przy jednoczesnym użytkowaniu pomieszczeń sąsiadujących. Szybko schnąca formuła pozwala na pomalowanie podłogi w ciągu jednego dnia. Lakier nie zawiera rakotwórczych, aktywnych grup izocjanianowych (NCO), dzięki czemu jest bezpieczny podczas stosowania i użytkowania. Lakier dostępny jest w wykończeniu połyskowym i półmatowym.

Do zabezpieczania podłóg drewnianych, korkowych oraz innych powierzchni drewnianych wewnątrz domu przeznaczony jest także Dulux® Lakier profesjonalny do parkietów. To nowoczesny lakier poliuretanowo – alkidowy, który tworzy trwałą i odporną na ścieranie powłokę. Jego niskozapachowa formuła zapewnia bardziej komfortową aplikację w porównaniu do konwencjonalnych lakierów rozpuszczalnikowych. W zależności od potrzeb użytkownika, lakier można kupić w wykończeniu połyskowym lub półmatowym.

Dulux® Lakier jachtowy przeznaczony jest do malowania zewnętrznych powierzchni drewnianych narażonych na okresowy kontakt z wodą. Lakier zawiera elastyczne żywice oraz filtry UV, dzięki czemu powstała powłoka jest bardzo trwała i odporna na trudne warunki atmosferyczne. Ponadto lakier został wzbogacony o środki biobójcze, dzięki czemu odporny jest również na działanie grzybów i pleśni. Dulux® Lakier jachtowy znajduje zastosowanie nie tylko przy malowaniu osprzętu jachtowego, ale również przy zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Lakier dostępny jest w wykończeniu połyskowym oraz półmatowym.

Dulux® Lakierobejca Ekskluzywna jest najwyższej jakości środkiem do ochrony i dekoracji drewna, stosowanego zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nowoczesna formuła produktu, bazująca na wysokogatunkowych żywicach, pozwala na uzyskanie barwnej, transparentnej powłoki o charakterystycznym półpołysku. Dzięki swoim właściwościom polecana jest do lakierowania powierzchni drewnianych (np. okna, drzwi, meble, balustrady itp.), których idealny wygląd mocno wpływa na estetykę domu lub jego otoczenia. W zastosowaniach zewnętrznych zabezpiecza drewno przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, a wraz ze środkiem Dulux® Impregnat ochronno - dekoracyjny również przed sinizną drewna.

Dulux® Lakierobejca odporna na trudne warunki atmosferyczne została opracowana z myślą o zewnętrznych powierzchniach drewnianych takich jak: fasady domów, altanki, płoty, drzwi i okna, meble ogrodowe itp. mocno narażonych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jej nowoczesna formuła, łącząca w sobie cechy impregnatu, bejcy oraz lakieru, doskonale zabezpiecza malowane drewno oraz daje estetyczne półmatowe wykończenie. Dzięki temu polakierowane powierzchnie przez wiele lat pozostają jak nowe.

Dulux® Impregnat ochronno-dekoracyjny to nowoczesny środek do zabezpieczania i dekoracji drewna stosowanego na zewnątrz pomieszczeń. Formuła impregnatu wykorzystuje nowatorską technologię AQUA PROTECTION SYSTEM™ bazującą na wysokogatunkowych żywicach oraz woskach, która sprawia, że drewno jest trwale i skutecznie chronione przed szkodliwym wpływem wszystkich czynników atmosferycznych. Ponadto, dzięki zawartości środków biobójczych preparat w pełni zabezpiecza drewno przed grzybami powodującymi siniznę drewna.

Informacje o produktach:

Dulux® Lakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianych
* Czas schnięcia: ok. 2 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 70 zł / 1 l

Dulux® Lakier profesjonalny do parkietów
* Czas schnięcia: ok. 16 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 16 m2 / l
* Cena: ok. 29 zł / 1 l

Dulux® Jachtowy
* Czas schnięcia: ok. 24 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 16m2 / litr
* Cena: ok. 40 zł / 1 litr

Dulux® Lakierobejca Ekskluzywna
* Czas schnięcia: ok. 24 godz.
* Liczba kolorów: 13
* Wykończenie: półpołysk
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 52 zł / 1 l

Dulux® Lakierobejca odporna na trudne warunki atmosferyczne
* Czas schnięcia: ok. 16 godz.
* Liczba kolorów: 8
* Wykończenie: półmat
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 50 zł / 1 l

Dulux® Impregnat ochronno – dekoracyjny
* Czas schnięcia: ok. 12 godz.
* Liczba kolorów: 10
* Wykończenie: mat
* Wydajność: do 10 m2 / l
* Cena: ok. 25 zł / 1 l

Przeczytaj wiecej na temat sinizny drewna >>>

Nowości w ofercie produktów do drewna marki Dulux® (Zdjęcia: 5)

Altanka wykończona produktem DuluxWnętrze wykończone produktem DuluxImpregnat ochronno - dekoracyjnyLakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianyLakierobejca Ekskluzywna

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA