/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
CHEMIA DO DREWNA

Nowości w ofercie produktów do drewna marki Dulux®

Autor: inf. prasowa, opr. PR
Źródło: Effective PR
Data: 2008-04-18


Dotychczasowe lakiery, lakierobejce i impregnaty Dulux® zastąpiono ich udoskonalonymi wersjami, odpowiadającymi na najnowsze oczekiwania rynkowe.

Altanka wykończona produktem DuluxAltanka wykończona produktem DuluxFot. Dulux

Produkty Dulux® od ponad 50 lat chronią i dekorują drewno na całym świecie. Także na polskim rynku lakiery, lakierobejce i impregnaty tej marki należą do najbardziej znanych i cenionych przez konsumentów. Producent tworzy je w oparciu o wieloletnie doświadczenie oraz rozległą wiedzę na temat natury i potrzeb drewna. Korzystając z najnowszych osiągnięć technologicznych, ulepsza ich receptury i dostosowuje do oczekiwań nawet najbardziej wymagających konsumentów. Takie udoskonalone wersje produktów do drewna właśnie trafiają do polskich sklepów. Od swoich poprzedników różnią się nie tylko recepturami, ale również nazwami i opakowaniami. Ponadto, już dziś większość z nich spełnia surowe normy dotyczące Lotnych Związków Organicznych, które będą obowiązywać dopiero od 2010 roku.

Dulux® Lakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianych jest obecnie jednym z najbardziej wytrzymałych lakierów podłogowych na rynku. To efekt zastosowania w jego recepturze Diamond Technology™ – nowoczesnej technologii, bazującej na wysokogatunkowej emulsji kopolimeru uretanowo – akrylowego, nadającej pomalowanej powłoce doskonałą strukturę oraz wyjątkową trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki wodnej formule, lakier jest praktycznie bezzapachowy, co umożliwia malowanie podłogi w jednym pomieszczeniu, przy jednoczesnym użytkowaniu pomieszczeń sąsiadujących. Szybko schnąca formuła pozwala na pomalowanie podłogi w ciągu jednego dnia. Lakier nie zawiera rakotwórczych, aktywnych grup izocjanianowych (NCO), dzięki czemu jest bezpieczny podczas stosowania i użytkowania. Lakier dostępny jest w wykończeniu połyskowym i półmatowym.

Do zabezpieczania podłóg drewnianych, korkowych oraz innych powierzchni drewnianych wewnątrz domu przeznaczony jest także Dulux® Lakier profesjonalny do parkietów. To nowoczesny lakier poliuretanowo – alkidowy, który tworzy trwałą i odporną na ścieranie powłokę. Jego niskozapachowa formuła zapewnia bardziej komfortową aplikację w porównaniu do konwencjonalnych lakierów rozpuszczalnikowych. W zależności od potrzeb użytkownika, lakier można kupić w wykończeniu połyskowym lub półmatowym.

Dulux® Lakier jachtowy przeznaczony jest do malowania zewnętrznych powierzchni drewnianych narażonych na okresowy kontakt z wodą. Lakier zawiera elastyczne żywice oraz filtry UV, dzięki czemu powstała powłoka jest bardzo trwała i odporna na trudne warunki atmosferyczne. Ponadto lakier został wzbogacony o środki biobójcze, dzięki czemu odporny jest również na działanie grzybów i pleśni. Dulux® Lakier jachtowy znajduje zastosowanie nie tylko przy malowaniu osprzętu jachtowego, ale również przy zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju powierzchni drewnianych na zewnątrz pomieszczeń. Lakier dostępny jest w wykończeniu połyskowym oraz półmatowym.

Dulux® Lakierobejca Ekskluzywna jest najwyższej jakości środkiem do ochrony i dekoracji drewna, stosowanego zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń. Nowoczesna formuła produktu, bazująca na wysokogatunkowych żywicach, pozwala na uzyskanie barwnej, transparentnej powłoki o charakterystycznym półpołysku. Dzięki swoim właściwościom polecana jest do lakierowania powierzchni drewnianych (np. okna, drzwi, meble, balustrady itp.), których idealny wygląd mocno wpływa na estetykę domu lub jego otoczenia. W zastosowaniach zewnętrznych zabezpiecza drewno przed wszystkimi czynnikami atmosferycznymi, a wraz ze środkiem Dulux® Impregnat ochronno - dekoracyjny również przed sinizną drewna.

Dulux® Lakierobejca odporna na trudne warunki atmosferyczne została opracowana z myślą o zewnętrznych powierzchniach drewnianych takich jak: fasady domów, altanki, płoty, drzwi i okna, meble ogrodowe itp. mocno narażonych na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Jej nowoczesna formuła, łącząca w sobie cechy impregnatu, bejcy oraz lakieru, doskonale zabezpiecza malowane drewno oraz daje estetyczne półmatowe wykończenie. Dzięki temu polakierowane powierzchnie przez wiele lat pozostają jak nowe.

Dulux® Impregnat ochronno-dekoracyjny to nowoczesny środek do zabezpieczania i dekoracji drewna stosowanego na zewnątrz pomieszczeń. Formuła impregnatu wykorzystuje nowatorską technologię AQUA PROTECTION SYSTEM™ bazującą na wysokogatunkowych żywicach oraz woskach, która sprawia, że drewno jest trwale i skutecznie chronione przed szkodliwym wpływem wszystkich czynników atmosferycznych. Ponadto, dzięki zawartości środków biobójczych preparat w pełni zabezpiecza drewno przed grzybami powodującymi siniznę drewna.

Informacje o produktach:

Dulux® Lakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianych
* Czas schnięcia: ok. 2 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 70 zł / 1 l

Dulux® Lakier profesjonalny do parkietów
* Czas schnięcia: ok. 16 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 16 m2 / l
* Cena: ok. 29 zł / 1 l

Dulux® Jachtowy
* Czas schnięcia: ok. 24 godz.
* Wykończenie: połysk, półmat
* Wydajność: do 16m2 / litr
* Cena: ok. 40 zł / 1 litr

Dulux® Lakierobejca Ekskluzywna
* Czas schnięcia: ok. 24 godz.
* Liczba kolorów: 13
* Wykończenie: półpołysk
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 52 zł / 1 l

Dulux® Lakierobejca odporna na trudne warunki atmosferyczne
* Czas schnięcia: ok. 16 godz.
* Liczba kolorów: 8
* Wykończenie: półmat
* Wydajność: do 25 m2 / l
* Cena: ok. 50 zł / 1 l

Dulux® Impregnat ochronno – dekoracyjny
* Czas schnięcia: ok. 12 godz.
* Liczba kolorów: 10
* Wykończenie: mat
* Wydajność: do 10 m2 / l
* Cena: ok. 25 zł / 1 l

Przeczytaj wiecej na temat sinizny drewna >>>

Nowości w ofercie produktów do drewna marki Dulux® (Zdjęcia: 5)

Altanka wykończona produktem DuluxWnętrze wykończone produktem DuluxImpregnat ochronno - dekoracyjnyLakier do intensywnie eksploatowanych powierzchni drewnianyLakierobejca Ekskluzywna

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz