/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Budvar: Rynek pyta o drewniane okna

Budvar Centrum

Autor: oprac. dja
Źródło: Budvar Centrum
Data: 2008-04-16


BUDVAR Centrum SA, jeden z wiodących producentów okien z PCW, poszerza swoją ofertę. W czerwcu b.r. firma rozpocznie produkcję okien drewnianych. Wprowadzenie nowego produktu to odpowiedź na wzrost zainteresowania drewnianą stolarka okienną, zarówno wśród deweloperów, jak i odbiorców indywidualnych. Spółka zakłada osiągnięcie około 4 mln zł rocznego przychodu ze sprzedaży nowego produktu.

- Uważnie obserwujemy rynek i słuchamy opinii naszych klientów. Po analizach trendów w branży zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o okna drewniane – informuje Artur Błasik, Dyrektor Operacyjny i Członek Zarządu BUDVAR Centrum SA.

Drewniane okna (najczęściej z sosny) cieszą się coraz większą popularnością i mają wiele zalet: są stylowe i eleganckie, dają możliwość wykonania właściwie dowolnych kształtów. - Podobnie jak okna PCW bez ołowiu, produkowane przez BUDVAR Centrum SA, są materiałem przyjaznym dla środowiska, a to dla Polaków staje się istotne. Nasza świadomość ekologiczna jest coraz większa – dodaje Artur Błasik.

Drewno to materiał tradycyjny i szlachetny. Daje kameralny efekt. - Okna drewniane, podobnie jak te z PCW, o mniejszych taflach, stosuje się w budynkach niższych, domach jednorodzinnych i wielorodzinnych, rzadziej zaś w obiektach użyteczności publicznej – opisuje Agnieszka Stefańska, architekt z pracowni ELEMENTI.

Pragmatycy zwracają uwagę na inne zalety drewnianej stolarki okiennej: wytrzymałość, znakomitą izolacyjność termiczną. Nowoczesne okna drewniane bardzo dobrze chronią przed hałasem z zewnątrz, regulują wilgotność w pomieszczeniach, są trudniejsze do sforsowania przez włamywaczy, a także bardziej szczelne i trwałe. Co zaskakujące, długo wytrzymują pożar, a w jego trakcie nie wytwarzają szkodliwych dla człowieka substancji.

- Takie produkty będą znakomitym uzupełnieniem naszej oferty z PCW skierowanej do klientów wymagających, stawiających na jakość, estetykę i ekologię – przekonuje Artur Błasik

Rozszerzenie zakresu działań BUDVAR Centrum SA o okna drewniane to kolejny etap rozwoju firmy i wzbogacania jej oferty. W kwietniu spółka rozpoczyna produkcję roletek materiałowych wewnętrznych (do tej pory BUDVAR handlował nimi), które będą sprzedawane przy wykorzystaniu istniejących kanałów dystrybucji. - Prezentujemy naszym klientom wszechstronną ofertę. Produkujemy okna, drzwi, montujemy je, klienci mają możliwość zamówienia u nas parapetów, żaluzji, rolet zewnętrznych. Naszym celem jest zaproponowanie obsługi kompleksowej: od A do Z - wyjaśnia Artur Błasik.

Potwierdzeniem dynamicznego rozwoju spółki są wyniki finansowe. W 2007 roku przychody ze sprzedaży wzrosły o 29,4% i wyniosły 68,032 mln zł. W porównywalnym okresie roku ubiegłego było to 52,657 mln zł. Spółka zwiększa również swoją obecność na rynkach zagranicznych m.in. w Czechach i Niemczech, Grecji, Szwecji, Holandii.

W maju 2007r. spółka zadebiutowała na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

BUDVAR Centrum SA powstała w 1997 roku w Zduńskiej Woli. Jest jednym z największych producentów stolarki okiennej pcw w Polsce. W swojej oferice posiada również materiały uzupełniające takie jak rolety, parapety oraz usługi montażu okien.

Sprzedaż produktów i towarów odbywa się w oparciu o sieć własnych biur handlowych (ponad 100 oddziałów w 13 województwach), sieć pośredników krajowych i oddziałów zagranicznych oraz Dział Sprzedaży Inwestycyjnej.

Potwierdzeniem wysokiej jakości i nowoczesności produktów Budvaru jest otrzymany w 2007r. Certyfikat ISO 9001:2000, a także prestiżowy tytuł "Odkrycie Roku 2007" za okna bez domieszek ołowiu w konkursie Laur Konsumenta oraz nagrody w konkursie "Europejska Firma" (kategoria "Innowacyjny Proces").

Spółka prowadzi szereg działań na rzecz lokalnej społeczności, za które otrzymał wyróżnienie w konkursie "Firma dla ludzi – Społecznie Odpowiedzialne Przedsiębiorstwo Województwa Łódzkiego"


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz