/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

IX Międzynarodowe Zawody Drwali

Autor: opr. PR
Źródło: Urząd Gminy w Rudnikach
Data: 2008-04-14


W dniach 4, 5, 6 lipca 2008 po raz IX organizujemy największe w Polsce i Europie „Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie” (gmina Rudniki, powiat oleski, województwo opolskie). W zmaganiach o miano najlepszego drwala starego kontynentu udział wezmą zawodnicy: Czech, Słowacji, Niemiec, Francji, Szwecji, Estonii i Polski. W roku bieżącym swój udział zapowiedzieli zawodnicy z Austrii.

O renomie naszej imprezy świadczy fakt, że zwycięzca zawodów z 2006 roku, Jacek Stochniałek drwal ZUL Knieja z Bobrowy aktualny mistrz Polski jako jedyny reprezentował nasz kraj na Światowym Konkursie Drwali w Paryżu.

Startujemy w piątek wieczorem. Zmagania drwali rozpoczynają się w sobotę 5 lipca na placu zrębowym w lesie - obalaniem drzew na cel. Jeszcze tego samego dnia zawodnicy przeniosą się na plac sportowy w Bobrowie. Każdy z nich przy użyciu pilarki stworzy rzeźby w drewnie, które następnie ocenione zostaną przez zgromadzoną publiczność. Kolejny dzień zawodów to zacięta walka drwali w niezwykle widowiskowych konkurencjach: okrzesywanie, złożona przeżynka kłód, dokładność przeżynki i przygotowanie pilarki do pracy - rozgrywanych na czas. Wymagają one od zawodników wyjątkowej precyzji, szybkości i opanowania.

W ubiegłym roku do miejscowości Bobrowa przybyło około 6 tys. widzów by dopingować swoich ulubieńców. Planowana liczba odbiorców w tegorocznych zawodach trwających 3 dni i 3 noce wyniesie od 8-10 tys. osób. Przewidziano wiele atrakcji zarówno dla widzów jak i zawodników. Dorośli i dzieci uczestniczący w zawodach otrzymają liczne nagrody i upominki. Tradycją stał się wspólny wypad rodzinny na najlepszą imprezę w regionie - Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie. W sobotę wieczorem zapraszamy na koncert zespołu Disco polo-SKANER.

Nadmienić należy, że idea zawodów zyskuje bardzo duże uznanie wśród władz województwa, mieszkańców oraz gości zagranicznych. Zajęliśmy I miejsce w konkursie „Partnerstwo bez granic” organizowanym przez Urząd Marszałkowski w Opolu.

Impreza cieszy się również ogromnym zainteresowaniem mediów. Obszerne reportaże z zawodów znalazły się w takich kanałach telewizyjnych jak: TVP1 (Teleexpress, Kawa czy herbata), TVP2 (Panorama), TVP3 (Interwencja, Fakty, Trójka tam była). Relacje z zawodów dostępne były również dla Polonii za granicą poprzez kanał TV Polonia, a relacje radiowe z zawodów na antenie radia RMF FM, radia ZET, radia Opole oraz radia Ziemi Wieluńskiej. Artykuły o zawodach publikowane były w: Gazecie Wyborczej, Dzienniku Zachodnim, Kulisach Powiatu, Nowej Trybunie Opolskiej, (gazetach branżowych) Trybunie Leśnika, Forum Przemysłu Drzewnego i innych. Informacje dostępne są również na portalach internetowych tj. www.drewno.pl, oraz Polskiej Agencji Prasowej www.pap.com.pl.

Już dziś wiadomo, że dynamicznie rozwijające się Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie staną się silną konkurencją dla zawodów TIMBERSPORTS czy zawodów STRONG MAN. Największym atutem imprezy jest wspaniała publiczność licznie przybywająca na zawody.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą dla sponsorów.

Przeczytaj także relacje z poprzednich edycji:

VIII Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2007, Wynik

VII Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2006, Wyniki

VI Międzynarodowe Zawody Drwali - Bobrowa 2005, Wyniki

 

 

PATRONAT INTERNETOWY NAD IMPREZĄ OBEJMIE PORTAL DREWNO.PL

 


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz