/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Fiński harwester pokazywany w Beskidach

Lasy Państwowe

Autor: Wojciech Mędrzak
Źródło: Lasy Państwowe
Data: 2008-04-16


11 kwietnia przedstawiciele fińskiej firmy Ponsse zaprezentowali w Nadleśnictwie Ujsoły (RDLP Katowice) pracę swojego harwestera i forwardera. Harwester został dostosowany przez producenta do specyficznych warunków górskich.

Harwester świetnie sobie radził w trudnych warunkach górskichHarwester świetnie sobie radził w trudnych warunkach górskichFot. fot. W. Mędrzak

Wprowadzone przez producenta zmiany mają uczynić pracę na stokach bezpieczniejszą i efektywniejszą. Maszyna jest wyposażona w dodatkową parę jezdnych kół oraz skrócony, a przez to mocniejszy (z uwagi na wielkość tutejszych świerków) w stosunku do pierwowzoru żuraw.

W beskidzkich lasach mamy obecnie do czynienia z dramatyczną sytuacją – świerczyny obumierają na ogromną skalę i w szybkim tempie. Z tego powodu konieczne staje się maksymalne usprawnienie i zmechanizowanie prac leśnych.

Prezentację obserwowali: dyrektor generalny LP Marian Pigan, przedstawiciele RDLP w Katowicach i dyrekcji sąsiednich oraz gospodarze – leśnicy Nadleśnictwa Ujsoły.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz