/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Targi z sukcesem w tle

Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o

Autor: opr. JR
Źródło: Międzynarodowe Targi Poznańskie sp. z o.o
Data: 2008-04-07


DREMA i FURNICA 2008 dostarczyły cennej wiedzy na temat rynku dostawców dla branży drzewnej i meblarskiej. Niemal 800 firm z 21 krajów zaprezentowało swoją ofertę na 35 000 m2 przestrzeni wystawienniczej...

Fot. MTP

Najważniejsze w tej części Europy
W tym roku w Poznaniu w gronie wystawców obecni byli praktycznie wszyscy liderzy rynku dostawców dla branży drzewnej i meblarskiej. Najważniejsze w regionie Europy Środkowo Wschodniej i Południowej targi cieszyły się również kusym zainteresowaniem ze strony profesjonalnych zwiedzających z kraju i zagranicy, odwiedziło je ponad 21 000 profesjonalistów.

W Poznaniu można było znaleźć nie tylko najnowsze propozycje dostawców, ale taksie uczestniczyć w ciekawych prezentacjach i pozycjach programowych.
Koncepcja organizacyjna tegorocznej edycji targów zakładała stworzenie jak najbardziej efektywnego forum wymiany specjalistycznej wiedzy o technologiach i trendach. Szeroki zakres tematyczny targów
DREMA (nomenklatura EUMABOIS przyp. red.) zagwarantował pełną ofertę zwiedzającym z sektorów: tartacznego, wtórnej obróbki drewna, produkcji mebli, okien, drzwi, schodów i innych elementów z drewna, takich jak np. galanteria. Zróżnicowanie w zaawansowaniu technologicznym prezentowanych w Poznaniu maszyn, narzędzi pozwala stwierdzić, Ŝe obecnie na rynku nie brakuje rozwiązań zarówno dla produkcji przemysłowej, jednostkowej, jak i do zastosowania w warsztatach rzemieślniczych. Na targach FURNICA, które odbyły się po raz trzeci, producenci mogli znaleźć najnowsze propozycje komponentów, dzięki którym można realizować nawet najbardziej ambitne kolekcje mebli.

Wystawcy targów DREMA i FURNICA otrzymali nagrody Targów Poznańskich. W tym roku Złotym Medalem wyróżniono łącznie 12 prezentowanych produktów. Firmom, których stoiska odzwierciedlały w najlepszym stopniu ich strategię marketingową na targach, kapituła konkursowa przyznała 13 nagród Acanthus Aureus.

Fabryka Mebli na żywo – gratka dla inwestorów
Szczególnie cennej wiedzy dostarczyła przestrzeń specjalna Fabryka Mebli na żywo, zlokalizowana w pawilonie 3, gdzie przez cztery dni trwania targów produkowano ciekawe wzorniczo meble kuchenne. Po zakończeniu targów zostaną przekazane na cele charytatywne. Tegoroczna edycja prezentacji była dużym wyzwaniem dla organizatorów ze względu na ogrom prac logistycznych niezbędnych do jej uruchomienia.
- Sukces tej unikatowej na skalę europejską inicjatywy jest dużą zasługą ponad 40 firm, które wzięły udział w projekcie ściśle ze sobą współpracując – mówi Miłosz Matelski, dyrektor targów.

Zauroczeni detalem
Inspiracji zwiedzającym profesjonalistom z branży meblarskiej dostarczyła również przestrzeń specjalna Urok Detalu – Światło i Kolor, wpisana w kalendarz imprez odbywających się w ramach targów FURNICA. Wielki wzornik odwiedzili projektanci, studenci i osoby podejmujące w firmach decyzje o kształcie kolekcji meblowych. Gość specjalny – Zuzanna Skalska, trendwatcher holenderskiej agencji VanBerlos Studio Plus Design, wygłosiła cykl ciekawych wykładów na temat przenikania się trendów wzorniczych z różnych dziedzin gospodarki do meblarstwa, m.in. z ciekawej branży motoryzacyjnej.
Z okazji prezentacji ukazało się nowe wydanie bogato ilustrowanego przewodnika po trendach
„Inspiracje bez granic”, którego egzemplarze otrzymali goście Uroku Detalu.

Wiedza o kondycji branży
W drugim dniu targów odbyło się II Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego
i Meblarskiego Polwood. Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele środowisk branżowych i ekonomicznych. Dyskusja podzielono na trzy panele tematyczne, gdzie podjęto próbę odpowiedzi m.in. na pytanie: czy Polska jest drzewnym Eldorado? Podczas Forum Polwood została przyznana nagroda specjalna dla inwestycji roku 2007. Otrzymał ją Ludwik Olczyk, właściciel Tartaku Olczyk, za dynamiczny rozwój parku maszynowego.

Wydźwięk medialny
Targi DREMA i FURNICA wzbudzają zainteresowanie nie tylko licznych mediów o charakterze
branżowym, ale także, mimo swojego specjalistycznego charakteru, inspirują dziennikarzy mediów ogólnych z prasy, radia i telewizji. Podczas czterech dni odbywania się targów udzielono 275 akredytacji, w tym wiele dla gości z redakcji zagranicznych. Najwięcej informacji opublikowała Gazeta Wyborcza (wydanie ogólnopolskie i lokalne),Puls Biznesu i Rzeczpospolita. Bezpośrednie relacje z targów pojawiły się także w TV BIZNES, TVP Poznań, radiu Merkury i radiu ESKA.

W 2009 podobny termin
Organizatorzy zapraszają na kolejną edycję targów DREMA i FURNICA, które odbędą się w terminie od 31 marca do 3 kwietnia 2009 roku. Do tego czasu nie zabraknie jednak wydarzeń dla branży drzewnej i meblarskiej, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Zwiedzający kwietniowe targi specjaliści mają bowiem okazję zamienić się w wystawców i pokazać już na przełomie maja i czerwca 2008 gotowe wyroby podczas targów MEBLE w Poznaniu. Targi Poznańskie zapraszają również producentów mebli do zwiedzania regionalnych targów maszyn i narzędzi do obróbki drewna DREMASILESIA - MEBELTECHEXPO, które odbędą się w dniach od 3 do 5 października 2008 roku w Katowicach.

Targi z sukcesem w tle (Zdjęcia: 4) 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA