/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Szanse dla struktur klastrowych w Polsce Wschodniej

Autor: oprac. dja
Źródło: PAP
Data: 2008-04-04


Przemysł spożywczy, drzewno-meblarski, maszynowy, a w perspektywie pozyskiwanie energii źródeł odnawialnych to, główne obszary w których przedsiębiorcy województwa podlaskiego powinni tworzyć klastry.

Takie jest zdanie naukowców, którzy swoje opinie wyrażali na konferencji zorganizowanej przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, a dotyczącej perspektyw rozwoju struktur klastrowych w Polsce Wschodniej jaka odbyła się w Białymstoku.

Podczas jej trwania zaprezentowano raport "Rozwój struktur klastrowych w Polsce Wschodniej" oraz przybliżono źródła finansowania inicjatyw klastrowych z funduszy unijnych.

Według definicji klaster przemysłowy to przestrzennie skoncentrowana grupa przedsiębiorstw, instytucji i organizacji, która poprzez skupienie różnych zasobów mogą osiągnąć trwałą przewagę konkurencyjną.

Charakterystyczną cechą klastrów przemysłowych jest to, że przedsiębiorstwa w nich skupione jednocześnie konkurują ze sobą i współpracują w tych obszarach, w których ich wspólna działalność daje zwielokrotnione efekty.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz