/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

DREMA 2008 - machina ruszyła

MTP

Autor:
Źródło: MTP
Data: 2008-04-01


Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA i Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA. Na terenach MTP trwa jednocześnie szósta edycja targów FurniFab – Międzynarodowych Targów Materiałów Obiciowych i Akcesoriów Tapicerskich.

W sumie ponad 900 firm prezentuje swoją ofertę na powierzchni wystawienniczej równej prawie 40.000 m2. Na zwiedzających czekają liczne nowości, ciekawe prezentacje i unikalny program wydarzeń.

DREMA – megatransfer technologii
Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA dostarczą wiedzy na temat najnowszej oferty dla branży drzewnej i meblarskiej. Podczas targów zaprezentowane zostaną rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm zainteresowanych jednostkową i wielkoseryjną produkcją. W Poznaniu obecni będą przedstawiciele praktycznie wszystkich liczących się na świecie marek.

FURNICA – najnowsze trendy
W tym samym miejscu i czasie goście targów w Poznaniu zapoznają się z najnowszymi trendami panującymi w świecie komponentów do produkcji mebli. Targi FURNICA z roku na rok dynamicznie rozwijają się pod względem ilości wystawców i palety prezentowanych produktów. Jak zapewniają organizatorzy, zakres tematyczny targów pozwoli na realizację najbardziej ambitnych projektów mebli. Ze względu na swoją formułę FURNICA jest atrakcyjną platformą komunikacji na linii producent, projektant mebli – dostawca komponentów.

Unikalny program wydarzeń
Atutem targów DREMA i FURNICA jest możliwość uczestnictwa w ciekawych wydarzeniach organizowanych przez Targi Poznańskie. Jednym nich jest II Forum Gospodarcze Polskiego Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Polwood 2008. Wśród uczestników spotkania nie zabraknie autorytetów z przemysłu drzewnego i meblarskiego, którzy będą omawiać aktualne zagadnienia związane z branżą. Poprzednia edycja Forum Polwood zwróciła uwagę polityków i mediów.

Ważnym wydarzeniem targów FURNICA jest spotkanie z Zuzanną Skajską, trendwatcherem holenderskiej agencji VanBerlo Strategy + Design. Na przestrzeni Urok Detalu – Światło i kolor będzie dzielić się swoimi spostrzeżeniami z zakresu przenikania się tendencji wzorniczych. Dodatkowo podczas targów ma swoją premierę drugie wydanie przewodnika po trendach. Noszący tytuł „Inspiracje bez granic” przewodnik jest unikalną publikacją zawierającą ciekawe informacje i zdjęcia.

Tradycyjnie na targach odbędą się Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ, gdzie przewidziano cenne nagrody, a m.in. bon o wartości 5 tyś. złotych na zakup elektronarzędzi marki METABO. Kto zdetronizuje obecnego mistrza? Przekonamy się już wkrótce. Wyłonieni zostaną także laureaci konkursu Wyczarowane z Drewna, konkursu dla uczniów szkół o profilu drzewnym, którzy mieli za zadanie wykonać z drewna ciekawy przedmiot.

Fabryka Mebli na Żywo i wzornik dla projektantów
Fabryka Mebli na Żywo to specjalna przestrzeń ekspozycyjna targów DREMA i FURNICA, gdzie w pawilonie nr 3 dostawcy maszyn i komponentów do produkcji mebli wspólnie ukażą swój potencjał. W tym roku w modelowej fabryce wyprodukowane zostaną ciekawe wzorniczo meble kuchenne. Ilość operacji technologicznych, występujących podczas procesu realizacji tego rodzaju mebli, czyni tę prezentację ekstremalnie interesującą dla profesjonalistów poszukujących innowacyjnych rozwiązań.

W Fabryce zastosowano efektywne zarządzanie informacją, co w istotny sposób wpływa na oszczędność kosztów produkcji, a także ogranicza zagrożenia wynikające z braków kadrowych.

Ciekawych doświadczeń dostarczy POLIGON DREMA, gdzie można będzie spotkać się z przedstawicielami firm mającymi różne doświadczenia w branży drzewnej. Organizowane będą tam praktyczne pokazy przygotowania drewna, lakierowania oraz bejcowania przy użyciu najnowszych osiągnięć polskich i zagranicznych producentów urządzeń.

Dla projektantów mebli organizatorzy targów przygotowali przestrzeń Urok Detalu – Światło i kolor, gdzie zainspirują się ciekawymi wzorami, a także rozwiązaniami z dziedziny oświetlenia konstrukcji meblowych. Przestrzeń to także miejsce do dyskusji i spotkań, również z Zuzanną Skalską, trendwatcherem holenderskiej agencji VanBerlo Strategy + Design. Wizyta w Uroku Detalu to jedyna okazja do zdobycia nowego wydania przewodnika po trendach „Inspiracje bez granic”.

Dla wszystkich zainteresowanych historią obróbki drewna przygotowano Wystawę Zabytkowych Maszyn Stolarskich, gdzie prezentowane będą unikatowe w skali kraju eksponaty. Z roku na rok zbiór jest coraz bogatszy i fascynujący. Dodatkowo miłośnicy filatelistyki będą mogli obejrzeć ciekawą wystawę organizowaną pod hasłem „Drewno w znaczku”.

Targi DREMA i FURNICA Poznaniu można zwiedzać od wtorku do piątku, w dniach 1-4 kwietnia, w godzinach od 9.00 do 17.00 (piątek do 16). Bilet wstępu kosztuje 40 zł, ale można nabyć go taniej (20 zł) rejestrując się przez Internet lub bezpośrednio po przybyciu na miejsce, w punktach rejestracyjnych.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz