/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Era drewnianego sprzętu

Metro / Gazeta.pl

Autor: aha
Źródło: Metro / Gazeta.pl
Data: 2008-03-20


"Nudzi Was oklepany wygląd i kolor komputerów? Macie dosyć bieli, czerni lub szarości? A co powiedzielibyście o sprzęcie stylizowanym na... drewno?

<font color=gray>Laptop z obudową z drewna <br>bambusowego firmy Asus</font><font color=gray>Laptop z obudową z drewna <br>bambusowego firmy Asus</font>

Sprzęt komputerowy z drewnianymi obudowami nie jest czymś nowym. Już od kilku lat funkcjonuje na światowych rynkach. Można zaopatrzyć się w drewnianą myszkę, klawiaturę, monitor a nawet laptopa.
Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. W 2006 roku w jednym z brytyjskich sklepów internetowych pojawił się bardzo ciekawy zestaw: klawiatura i myszka wykonane z niekonwencjonalnego materiału - idealnie wypolerowanego drewna. Był to pierwszy krok w kierunku upowszechnienia drewna w produkcji sprzętu komputerowego, tym bardziej, że cena kompletu była bardzo przystępna - niecałe 30 funtów. Potem poszło już z górki...

Wkrótce zaczęły powstawać firmy specjalizujące się w drewnianym sprzęcie komputerowym. Jedną z nich jest amerykańska Wood Counter. Na swojej stronie prezentuje szeroki wybór myszek, klawiatur i obudów 19-calowych monitorów LCD. Cały zestaw kosztuje ok. 3 tysięcy dolarów. Z konstrukcji udało się wyeliminować tworzywa sztuczne, dzięki czemu powstała ekologiczna, przyjazna dla otoczenia człowieka i ekskluzywna obudowa. To właśnie te cechy, mimo dość wygórowanej ceny, przyciągnęły wielu nabywców. Podobną działalnością zajmuje się też szwedzka firma SWEDX. Na jej stronie można kupić nie tylko drewniane myszki czy klawiatury, ale też obudowy do telewizorów LCD.

Urok drewnianego pendrive'a
Prawda, że pomysł robi wrażenie? Holenderska firma Oooms zaprezentowała "wynalazek" rok temu i zaczęła go sprzedawać na swojej stronie. Największym plusem drewnianych pendrive'ów jest ich unikalność. Każdy egzemplarz jest inny, gdyż został wykonany z innego kawałka drewna. Jedyną rzeczą, która może odstraszać jest cena. W zależności od pojemności pendrive'a waha się ona od 60 (512 MB) do 80 euro (2GB). Całkiem sporo jak na mały kawałek drewna.

Jupiter Mouse
Myszka, dzięki wbudowanym czujnikom wychylenia, sterowana jest w podobny sposób jak dżojstik. Klikamy natomiast naciskając na ciemniejsze kółka na myszce. Cena tego dziwacznego sprzętu wynosi ok. 140 dol.
(...)"

aha


Tekst i zdjęcia pochodzą z portalu Gazeta.pl

Era drewnianego sprzętu (Zdjęcia: 3)

<font color=gray>Laptop z obudową z drewna <br>bambusowego firmy Asus</font><FONT COLOR=GRAY>Obowiązkowo należy <br>wyposażyć się<BR> w drewnianego pendrive'a</FONT><FONT COLOR=GRAY>Jupiter Mouse</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz