/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Z rosyjskiego drewna sosnowego powstają meble dla dzieci

NepCon

Autor:
Źródło: NepCon
Data: 2008-03-20


WYTWÓRCY MEBLI DLA DZIECI INWESTUJĄ W ROSYJSKĄ PRODUKCJĘ Z CERTYFIKATEM FSC Organizacja Rainforest Alliance wydała certyfikat FSC, obejmujący prawie 814, 000 hektarów, firmie ZAO Zapkarelles, której większościowym udziałowcem jest grupa FLEXA...

Głównym gatunkiem pozyskiwanym przez ZAO Zapkarelles jest sosna. Duża ilość pozyskiwanej sosny była powodem, dla którego w 2006 roku FLEXA weszła w posiadanie większościowego udziału w ZAO Zapkarelles i koncesji na pozyskiwanie drewna. FLEXA jest producentem mebli dziecięcych wyłącznie z sosny skandynawskiej.
Dyrektor FLEXY Søren Lykke Jensen wyjaśnia: “Poczyniliśmy tę inwestycję częściowo w celu utrzymania naszego tartaku i jednostki produkcyjnej w Estonii. Z powodu niedoboru tarcicy w tym kraju, importowaliśmy drewno z Rosji przez ostatnie 6-7 lat. Jednak obecnie jest to mniej realne ze względu na podniesienie przez władze rosyjskie cła na eksport drewna okrągłego. Rozwiązaniem sytuacji jest pozyskiwanie i przerób drewna w Rosji”.

DŁUGOTERMINOWA INWESTYCJA
FLEXA planuje również dalsze inwestowanie w produkcję na miejscu w Rosji: “Chcemy zmodernizować dwa istniejące tartaki i stworzyć obiekty produkcyjne, żeby wytwarzać elementy meblowe na terenie Rosji”, wyjaśnia Søren Lykke Jensen.
Długoterminowym planem FLEXY jest wprowadzenie certyfikatów Kontroli Pochodzenia Produktu FSC dla wszystkich jednostek w Danii, Estonii, Chinach i USA. Na krótką metę jednak, materiał certyfikowany FSC ZAO Zapkarelles nie będzie aktywnie wprowadzany na rynek. „Poczekamy z tym do momentu, w którym będziemy w stanie zaoferować większe ilości certyfikowanych produktów”, mówi Søren Lykke Jensen. „Jeżeli jednak otrzymamy konkretne zapytanie o produkty FSC, będziemy gotowi dostarczyć klientowi produkty z etykietami”.

FLEXA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ FIRMY
FLEXA jest rodzinnym, duńskim przedsiębiorstwem, założonym w 1972 roku. Głównym produktem firmy są modułowe systemy meblowe dla pokoi dziecięcych.
Decyzja o poddaniu certyfikacji FSC ZAO Zapkarelles oparta była na ogólnej filozofii przedsiębiorstwa FLEXA, z podkreśleniem odpowiedzialnego podejścia do produkcji. Na przykład, przy produkcji wykorzystuje się lakier wodny, który zapewnia bezpieczne środowisko pracy w zakładzie FLEXA. Tkaniny i dywaniki certyfikowane są zgodnie z Eco-Tex, europejskim standardem odnoszącym się do przyjaznej środowisku produkcji materiałów włókienniczych, tworzywa do produkcji materacy nie zawierają formaldehydów, a ilość odpadów minimalizowana jest poprzez recykling trocin oraz wiórów, czego efektem jest wytwarzanie palet z płyt wiórowych.
Numer certyfikatu ZAO Zapkarelles to SW-FM/COC-002932. NEPCon przeprowadził profesjonalny, niezależny audit, który jest podstawą certyfikacji ZAO Zapkarelles. Obszar położony jest w Republice Karelii w Rosji, na terytorium Suojarvskiy i Porosozerskiy Leskhozes.

NEPCon


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA