/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Rosną koszty budowy domu

Rzeczpospolita

Autor:
Źródło: Rzeczpospolita
Data: 2008-03-12


Od początku roku koszt postawienia domu podskoczył o ponad 3 proc. Na tym się nie skończy – w całym roku materiały mogą zdrożeć o 5 – 15 proc., a robocizna o przynajmniej 10 proc. - informuje Rzeczpospolita.

Tylko w styczniu i lutym cement, stal oraz materiały ścienne zdrożały o kilkanaście procent – potwierdza Mirosław Lubarski, dyrektor marketingu Grupy Polskie Składy Budowlane. – Spadły, minimalnie, ceny izolacji wodochronnej, farb i lakierów. W całym roku zwyżki cen materiałów sięgać będą średnio od 5 do 15 proc. – przewiduje.
Średnia wysokość podwyżek może być wyższa, jeśli ziści się czarny scenariusz na rynku cementu. Jego producenci obawiają się poważnego wzrostu ponoszonych kosztów. Wynikają one nie tylko z niskich limitów emisji CO2 (cementownie będą musiały je dokupywać na wolnym rynku, doliczając koszt do cen gotowego wyrobu), ale również z oczekiwanych podwyżek cen energii elektrycznej i ropy. (...) Z wyliczeń grupy PSB wynika, że tylko w pierwszym miesiącu tego roku koszt budowy domu jednorodzinnego wzrósł, w porównaniu z grudniem 2007, o ok. 3 proc. W porównaniu ze styczniem 2007 roku sięgnął już blisko 30 proc." (...)


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz