/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Schöck uruchamia montownię w Tychach

Partner of Promotion PR

Autor: inf. prasowa (opr.PR)
Źródło: Partner of Promotion PR
Data: 2008-03-11


W Tychach, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w styczniu br. rozpoczęła działalność pierwsza montownia firmy Schöck na Europę Środkowo-Wschodnią. Składane tutaj balkonowe łączniki termoizolacyjne Schöck Isokorb® zaspokoją popyt zarówno rynku krajowego, jak i polskich sąsiadów.

Nowa montownia SchöckNowa montownia Schöck

Głównym celem powstania montowni Schöck w Tychach było usprawnienie realizacji zamówień oraz ich szybka logistyka. Montowane tutaj produkty trafią bowiem nie tylko na polski rynek, ale również do Czech i na Słowację oraz na Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii.

Zarówno wśród firm budowlanych, jak i indywidualnych klientów stale zwiększa się wiedza dotycząca efektywnego energetycznie budownictwa oraz zapotrzebowanie na wyroby tego typu. Montownia w Tychach jest odpowiedzią na wciąż rosnący popyt na innowacyjne produkty służące do izolacji balkonów – mówi Rafał Ulatowski, Prezes Schöck.

Decyzja o lokalizacji montowni na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zależała od takich czynników, jak infrastruktura i korzystne uwarunkowania prawne. Ponadto jej położenie w Tychach, dzięki dobrej komunikacji z autostradą A4, gwarantuje sprawną organizację dostaw i dystrybucji produktów oraz sprawną dostawę elementów wtórnych do montowania łączników.

W Polsce montowane są jedne z najpopularniejszych balkonowych łączników termoizolacyjnych – Schöck Isokorb® typ K, Q. Te nowoczesne i zaawansowane technologicznie rozwiązania pozwalają oddzielić termicznie poszczególne części konstrukcji budowlanej. Tym samym zapobiegają tworzeniu się mostków termicznych*, a jednocześnie stanowią doskonały element nośny.

Podzespoły i elementy niezbędne do produkcji łączników trafiają do montowni w Tychach z niemieckiej fabryki firmy Schöck GmbH. W ciągu godziny pracownicy zakładu składają ok. 100 gotowych elementów. Nad ich pracą czuwa dział techniczny, tworzony przez inżynierów z wieloletnim doświadczeniem.


* Mostek termiczny (zwany także cieplnym) to element przegrody budowlanej o znacznie wyższym niż sąsiadujące z nim elementy współczynniku przewodzenia ciepła. Na skutek tej cechy, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz budynku, dochodzi do punktowego wychładzania przegrody.

Dodatkowe informacje:

Schöck Sp. z o.o., z siedzibą w Tychach i biurem handlowym w Warszawie, należy do Grupy Schöck. Główną specjalnością firmy są rozwiązania do izolacji termicznej i akustycznej dla budownictwa wielorodzinnego.

Grupa Schöck zatrudnia łącznie 500 pracowników. Oprócz głównej siedziby w Baden-Baden firma Schöck posiada magazyn dystrybucyjny w Essen i zakład produkcyjny w Halle/Saale. Pozostałe firmy należące do Grupy Schöck są rozmieszczone w Polsce, Austrii, Szwajcarii, Holandii, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech.

Firma Schöck projektuje, produkuje i zajmuje się dystrybucją dla budownictwa lądowego. Jej celem jest rozwój coraz to lepszych jakościowo i doskonalszych elementów konstrukcyjnych zgodnie z hasłem: „Po prostu budować lepiej".

Oprócz rozwiązań technicznych firma Schöck zwraca szczególnie uwagę na usługi i serwis. Dzięki temu wszystkie grupy klientów mają dostęp do szkoleń, programów obliczeniowych, informacji technicznych i koniecznego doradztwa technicznego, aby "po prostu budować lepiej".

Schöck uruchamia montownię w Tychach (Zdjęcia: 2)

Nowa montownia SchöckNowa montownia Schöck

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz