/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Pełna moc w niewielkim rozmiarze

BOSCH

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: BOSCH
Data: 2008-03-10


Bosch wprowadził do oferty narzędzi ogrodowych najlżejsze sekatory akumulatorowe na świecie: AHS 48 LI i AHS 52 LI. Po raz pierwszy ogrodnicy mogą wykorzystać zalety innowacyjnego akumulatora litowo-jonowego również przy przycinaniu żywopłotów.

<font color=gray>Nowe modele sekatorów <br>zostały wyposażone w system <br>Power Tech, będący innowacyj-<BR>nym zabezpieczeniem silnika <br>fot.:BOSCH</font><font color=gray>Nowe modele sekatorów <br>zostały wyposażone w system <br>Power Tech, będący innowacyj-<BR>nym zabezpieczeniem silnika <br>fot.:BOSCH</font>

AHS 48 LI i AHS 52 LI - najlżejsze na świecie sekatory akumulatorowe firmy Bosch

Akumulator nie rozładowuje się samoczynnie i może być stosowany z innymi urządzeniami Boscha. Nowe modele sekatorów zostały wyposażone w system Power Tech, będący innowacyjnym zabezpieczeniem silnika i mechanizmu napędowego sekatora przed zniszczeniem w przypadku zaklinowania ostrza. Nowe produkty pojawią się na rynku w kwietniu. Przy używaniu sekatora sieciowego nierzadko zdarza się nieopatrznie przeciąć jego kabel.
Z sekatorami akumulatorowymi takie incydenty nie mają miejsca. Oba nowe modele sekatorów akumulatorowych Bosch zaprojektowane zostały z myślą o ergonomii pracy. Dzięki akumulatorom litowo-jonowym 18 V są wydajne i bardzo lekkie – ważą tylko 2,2 kg. Zastosowanie innowacyjnego akumulatora pozwoliło na wydłużenie czasu ich pracy o 25 proc. w porównaniu do innych urządzeń tego typu.

Optymalne wyważenie urządzenia gwarantuje wydajność cięcia, które dzięki niewielkiemu ciężarowi i poręcznej konstrukcji jest łatwe i przyjemne. Bezpieczny uchwyt oburęczny w kształcie litery „T” i miękka rękojeść Softgrip zapewniają komfort obsługi osobom prawo- i leworęcznym. Przycinanie gałęzi znajdujących się wysoko lub w miejscach trudno dostępnych staje się łatwiejsze. Noże, wykrawane laserowo i szlifowane diamentowo, umieszczone są w odstępie 15 milimetrów, co umożliwia szybki postęp pracy. Zaprojektowane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa sekatory posiadają funkcję szybkiego zatrzymywania pracy dzięki zastosowaniu hamulca elektrycznego.

Do obu sekatorów AHS 48 LI i AHS 52 LI Bosch oferuje również system „Collecto”. Jest to element wyposażenia wykonany z lekkiego tworzywa sztucznego, mocuje się go do listwy nożowej dwiema lub trzema śrubami – w zależności od modelu sekatora. Specjalna listwa wychwytuje ścięte gałązki i liście, nie dopuszczając do tego, by odpadki spadały do wnętrza żywopłotu. Bosch zapewnia również bogaty asortyment akcesoriów, który oprócz sprawdzonego systemu Collecto obejmuje: osłonę prowadnicy, rękawice robocze, okulary ochronne i spray konserwujący.
Oprócz nowych sekatorów z akumulatorem litowo-jonowym, Bosch posiada w swojej ofercie sekatory bezprzewodowe AHS 41 Accu i AHS 52 Accu z akumulatorami niklowymi, jak również sekatory sieciowe z serii Pro, Power i Comfort.

Pełna moc w niewielkim rozmiarze (Zdjęcia: 2)

<font color=gray>Nowe modele sekatorów <br>zostały wyposażone w system <br>Power Tech, będący innowacyj-<BR>nym zabezpieczeniem silnika <br>fot.:BOSCH</font><font color=gray>Bosch wprowadził <br>do oferty narzędzi ogrodowych<br>najlżejsze sekatory <br>akumulatorowe na świecie:<br> AHS 48 LI i AHS 52 LI<br>fot.:BOSCH</font>

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz