/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Coraz bliżej do IKEI w Bydgoszczy

Gazeta Wyborcza

Autor: Jacek Gałęzewski
Źródło: Gazeta Wyborcza
Data: 2008-03-10


Koncern IKEA jeszcze w tym roku rozpocznie budowę swojego sklepu przy ul. Fordońskiej. Pierwszych klientów nowy salon renomowanej firmy przyjmie w drugiej połowie przyszłego roku.

Hale po upadłym Romecie szwedzka firma kupiła przed pięcioma laty. Pawilony szybko zostały rozebrane, ale później na placu budowy zrobiło się cicho. Lata mijają, a bydgoszczanie zainteresowani skandynawskim wzornictwem wciąż muszą fatygować się po meble do Poznania lub Trójmiasta, gdzie są najbliższe salony IKEI. Zwłokę w rozpoczęciu inwestycji koncern tłumaczył tym, że w pierwszej kolejności musiał przeprowadzić modernizację już istniejących sklepów.

Teraz inwestycja w Bydgoszczy wreszcie ma dojść do skutku. - Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji i projektu. Wiosną zwrócimy się do urzędu o wydanie pozwoleń budowlanych. Roboty powinny rozpocząć się pod koniec tego roku - zapowiada Karolina Horoszczak, rzecznik koncernu IKEA.

Architekt miasta Robert Łucka zapewnia, że formalności związane z wydaniem pozwoleń budowlanych nie opóźnią inwestycji. - Miastu zależy na tej budowie, bo to prestiżowa marka znana z doskonałego wzornictwa, no i powstaną nowe miejsca pracy. Dlatego postaramy się jak najszybciej załatwić całą procedurę - zapowiada.

Roboty potrwają ok. 10 miesięcy. IKEA otwiera salony w kilku skalach wielkości, od 18 do 60 tys. m kw. - Jaki wariant powstanie w Bydgoszczy, nie jest jeszcze przesądzone. To okaże się po zakończeniu prac projektowych - zastrzega Horoszczak.

Najbardziej prawdopodobna jest budowa pawilonu średniej wielkości. Architektonicznie budynek nie będzie odbiegał od standardu, według którego IKEA stawia swoje sklepy na całym świecie.

Koncern pokryje też większą cześć kosztów przebudowy układu drogowego, który skomunikuje sklep z ul. Fordońską. W planach jest tunel zapewniający bezkolizyjny dojazd do północnej nitki tej arterii. Cały układ będzie przypominał połączenie ul. Fordońskiej ze stojącym w pobliżu centrum handlowym Auchan.

W Polsce IKEA wybudowała dotąd siedem sklepów. Równocześnie z bydgoskim (jedynym w naszym regionie) będzie powstawał kolejny w Łodzi. Skandynawska firma rozpoczyna już rekrutację pracowników do pracy w Bydgoszczy. W sumie w nowym sklepie zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób.


Źródło: Gazeta Wyborcza Bydgoszcz
"Bliżej nam do IKEI"
Jacek Gałęzewski


pr


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz