/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Temperatura - łatwa do przewidzenia

Yasna Communications

Autor: inf. prasowa (opr.PR)
Źródło: Yasna Communications
Data: 2008-03-04


Oglądasz wieczorną prognozę pogody. Cały dzień ma być słoneczny. Z pozytywnym nastawieniem przygotowujesz odpowiednie ubranie. Wychodzisz rano do pracy i nagle zaskakują Cię strugi deszczu. Tego nie przewidzieli nawet najstarsi górale. Niestety na temperaturę na zewnątrz nie masz najmniejszego wpływu, ale za to możesz mieć wpływ na temperaturę w swoim domu.

fot. LARSfot. LARS

Raz za zimno, innym razem za ciepło. Kto nie zna tych odwiecznych problemów z dopasowaniem ciepła do indywidualnych potrzeb mieszkańców. Chodzenie w grubych swetrach, otwieranie okien, zakręcanie kaloryferów – są różne sposoby regulacji temperatury. Ale czy nie łatwiej zamontować gotowe urządzenie, które zrobi to za nas? Wiele firm oferuje regulatory temperatury, które są łatwe w montażu i obsłudze (np. Auraton). Można je w taki sposób zaprogramować, że w czasie naszej nieobecności, np. kiedy jesteśmy w pracy, regulator będzie oszczędzał energię, a przed naszym powrotem nagrzeje odpowiednio mieszkanie. Pomyśl jak przyjemnie wraca się po długim, męczącym dniu do przytulnego, ciepłego mieszkania.

Nasz organizm nie marznie ani nie przegrzewa się. Zyskuje na tym nasze zdrowie, ale również portfel. Dzięki sterownikowi koszty ogrzewania będą niższe nawet o kilkadziesiąt procent.

Auraton 2020 TX Plus
Bezprzewodowy regulator temperatury przeznaczony do współpracy z wszelkimi urządzeniami grzewczymi znajdującymi się w domu. Umożliwia proste ustawianie temperatury na poziomie odpowiednim dla domowników. Jest niezwykle funkcjonalny oraz prosty w obsłudze i programowaniu. Można na nim ustawić pięć poziomów temperatur – w tym przeciw zamarzaniu instalacji – z dokładnością 0,5°C w przedziale od 5°C do 27°C. Regulator może również działać w dwóch cyklach. Pierwszy - od poniedziałku do piątku (cztery zmiany temperatury w dowolnym czasie). Drugi - sobota i niedziela (dwie zmiany temperatury w dowolnym czasie).

Auraton 80 B TX
Ten model regulatora jest bezprzewodowym systemem sterującym pracą wszystkich grzejników. Pozwala więc programować i dostosowywać temperaturę pomieszczeń do indywidualnych wymagań mieszkańców. Bezprzewodowe zasilanie regulator zawdzięcza nowoczesnej technologii. Dzięki temu wystarczy tylko jedna bateria, a nie cały system zasilania zewnętrznego. Ułatwia to nie tylko użytkowanie, ale przede wszystkim montaż. Jeden Auraton 80B TX RX może jednocześnie sterować aż ośmioma grzejnikami, działając na dwóch możliwych poziomach temperatury – dziennej i nocnej.

Przystawka Auraton 80 B TX Window
Jest to szczególny czujnik otwierania okna, który komunikuje się bezprzewodowo i bezpośrednio z regulatorem temperatury. Jeżeli kontrolowane przez czujnik okno zostanie otwarte, wówczas regulator automatycznie obniży temperaturę ustawioną (osobno) na czas wietrzenia. Po zamknięciu okna regulator samoczynnie powróci do pierwotnego poziomu temperatury. Urządzenie zwiększa wygodę i ogranicza niepotrzebne straty energii.

Auraton 1111 Multi – multi-alternatywa
Jeden z najnowszych modeli sterujących Auraton - to suma funkcji, zalet i przeznaczenia dotychczasowych sterowników do pomp Auraton (1100 E, 1100 K, 1100 W, 1100 Z). Multi 1111 stanowi alternatywę dla czterech wcześniejszych modeli i łączy ich pojedyncze zastosowania. Jako nowoczesne urządzenie zaprojektowane na procesorach – może pokierować zarówno pompami obiegowymi centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, jak również termokominkiem w układzie C.O. oraz tradycyjnymi nawiewowymi kotłami C.O. na miał i węgiel. Co więcej – gdy przyjdzie czas na zmianę urządzenia grzewczego - nie trzeba ponosić już dodatkowych kosztów związanych ze zmianą sterownika. Wystarczy ustawić odpowiedni program na Multi 1111.

Temperatura - łatwa do przewidzenia (Zdjęcia: 4)

fot. LARSfot. LARSfot. LARSfot. LARS

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA