/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Solidne ocieplenie domu rozwiązaniem na rosnące ceny gazu

Partner of Promotion PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.PR)
Źródło: Partner of Promotion PR Agency
Data: 2008-02-29


Już od kwietnia czeka nas prawdopodobnie najwyższy w historii wzrost cen gazu. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) złożyło do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) stosowny wniosek o podwyżkę taryfy gazowej o około 30%. Nowe ceny, mające obowiązywać od 1 kwietnia do końca bieżącego roku, najbardziej odczują osoby wykorzystujące gaz do ogrzewania domów.

Dom pasywny w Danii ocieplony skalną wełną RockwoolDom pasywny w Danii ocieplony skalną wełną RockwoolFot. Rockwool

Przeciętny Polak niewiele jest w stanie zrobić, aby wpłynąć na cenę gazu, która regulowana jest odgórnie przez Urząd Regulacji Energetyki. Różnymi sposobami i metodami może jednak we własnym zakresie przyczynić się do tego, by rachunki za ogrzewanie – nie tylko gazowe - były dużo niższe.

Jednym z najlepszych sposobów uzyskania oszczędności w ogrzewaniu domów lub mieszkań jest ich odpowiednie ocieplenie. Jak wynika z raportu firmy Rockwool „Polacy o oszczędzaniu energii" - wiedza społeczeństwa na ten temat jest niewielka. Tylko 4 na 100 Polaków orientuje się, że aż 70% energii zużywanej w domu przypada na jego ogrzewanie. Tymczasem dzięki odpowiedniej kompleksowej termomodernizacji budynku można zmniejszyć zużycie energii nawet o 40%, a tym samym zaoszczędzić dziesięciokrotnie więcej niż dzięki oszczędnemu używaniu sprzętów AGD i RTV.

Co ciekawe aż 75% respondentów, przebadanych przez firmę TNS OBOP na zlecenie Rockwool, wskazało ocieplenie dachu i/lub ścian budynku jako dobry sposób na oszczędność energii. Okazuje się więc, że Polacy uważają ocieplenie domów lub mieszkań za bardzo ważne. Niestety z wykorzystaniem tej wiedzy w praktyce jest już znacznie gorzej. Tylko 34% społeczeństwa oszczędza energię w swoim domu poprzez zastosowanie ocieplenia. Tymczasem dzięki odpowiedniej izolacji nie tylko rachunki za zużycie energii ulegają znacznemu zmniejszeniu. Poprawia się także komfort życia ludzi. Skutkiem wilgoci i chłodu w niedogrzanym domu lub mieszkaniu jest gorszy komfort mieszkania oraz przyspieszone zmniejszenie się wartości rynkowej budynku.

Oszczędność energii uzyskana dzięki lepszej izolacji budynków, zwana także szóstym paliwem, staje się coraz bardziej atrakcyjna w kontekście wzrastających cen gazu i ropy. W efektywnym energetycznie, oszczędnym domu nawet istotna i duża podwyżka cen surowców naturalnych oraz ciepła nie pociąga za sobą znacząco większych wydatków na ogrzewanie. Warto również wspomnieć, że korzystając z szóstego paliwa płacimy nie tylko mniejsze rachunki za zużytą energię, ale także chronimy środowisko naturalne poprzez zmniejszenie emisji szkodliwego dwutlenku węgla do atmosfery.

Więcej informacji o sposobach oszczędzania energii w domach i mieszkaniach można znaleźć w raporcie firmy Rockwool „Polacy o oszczędzaniu energii" dostępnym, m.in. na stronie www.rockwool.pl.

Informacje dodatkowe:
Rockwool Polska Sp. z o.o. należy do Grupy Rockwool - światowego lidera w technologii produkcji skalnej wełny mineralnej - dostawcy produktów, systemów i rozwiązań służących poprawie efektywności energetycznej, akustyki i bezpieczeństwa pożarowego obiektów budowlanych.
Grupa Rockwool posiada 70-letnie doświadczenie, a ponad 8.000 pracowników w przeszło 35 krajach obsługuje klientów na całym świecie.

Rockwool Polska działa od 1993 roku i wytwarza wysokiej jakości produkty ze skalnej wełny mineralnej w dwóch fabrykach – w Cigacicach i Małkini. Od początku działalności w Polsce Grupa Rockwool zainwestowała w Polsce ponad 500 mln zł w proces technologiczny i instalacje proekologiczne. Kolejne inwestycje w zwiększenie mocy produkcyjnych, m.in. planowane uruchomienie w fabryce w Małkini nowej linii produkcyjnej powinno nastąpić w końcu 2008 roku. Koszt przedsięwzięcia wyniesie co najemnej 250 mln złotych.

W 2003 roku Rockwool Polska otrzymał certyfikat potwierdzający, że system zarządzania jakością stosowany w firmie spełnia wymagania międzynarodowej normy ISO 9001:2000. System obejmuje wszystkie najważniejsze obszary działalności firmy: projektowanie wyrobów, zaopatrzenie w surowce, produkcję, kontrolę i badania, przechowywanie, sprzedaż, dostawy do klientów, doradztwo techniczne oraz badania potrzeb rynku. Za ciągłe doskonalenie rozwiązań w zarządzaniu przez jakość Rockwool Polska otrzymał w 2006 roku „Wielkopolską Nagrodę Jakości".

O dbałości o wysoką jakość świadczą także liczne nagrody przyznane produktom Rockwool, m.in. Złoty Medal Targów Budma 2006 za płytę Megarock, „Izolacja Roku 2006" za samoprzylepna matę Klimafix, „Izolacja Roku 2005" za system ociepleń Ecorock Max, „Izolacja Roku 2004" za System Zabezpieczeń Ognioochronnych FirePro czy "Produkt Przyjazny Architekturze" dla systemu płyt spadkowych Dachrock SPS. Produkty Rockwool uzyskały dwukrotnie (w 2005 i 2007 roku) ogólnopolskie godło „Laur Klienta" w kategorii izolacji budowlanych, a marka Rockwool została uznana za Budowlaną Markę Roku 2004, 2005 i 2007 w rankingu prowadzonym przez Centrum Badań i Analiz Rynku.

Rockwool Polska przykłada szczególną wagę także do ochrony środowiska. Za osiągnięcia w zakresie wprowadzenia bezodpadowej produkcji oraz podnoszenie standardów ekologicznych produktów izolacyjnych Rockwool został uhonorowany w prestiżowym konkursie Ministra Środowiska tytułem Lider Polskiej Ekologii w 2001 r. w kategorii „Przedsiębiorstwo", natomiast w 2003 r. w kategorii „Wyrób".

Badanie Polacy o oszczędzaniu energii przeprowadzone przez TNS OBOP na zlecenie Rockwool Polska na reprezentatywnej grupie 1005 mieszkańców polski w wieku 15 i więcej lat, w dniach 5-9 lipca 2007r.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz