/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 
RYNEK DIY

Leroy Merlin informuje o planach wobec Conforamy

Leroy Merlin

Autor:
Źródło: Leroy Merlin
Data: 2008-02-29


Leroy Merlin zamierza włączyć w swoje struktury przedsiębiorstwo Conforama Polska. Umowę podpisano 25 lutego br. Kontrakt zawarto pod warunkiem uzyskania zgody UOKiK.

Spółka będzie sukcesywnie integrować załogę Conforamy z Leroy Merlin. Zgodnie z wartościami Leroy Merlin, zwanymi Polityką Podziału, pracownicy mają dostęp do Wiedzy, Władzy i Wyników. Oznacza to szkolenia, autonomię w podejmowaniu decyzji i udział w wynikach firmy, łącznie z opcją akcjonariatu. "Nasz rozwój opiera się na wartości, jaką jest człowiek, czyli nasz pracownik i nasz klient. To właśnie koncentracja na tych dwóch obszarach jest motorem naszego sukcesu" - mówi Christophe Dubus, Prezes polskiej spółki.

Leroy Merlin, na polskim rynku od 12 lat, to jeden z czołowych graczy na rynku budowlanym i dekoracyjnym. Firma rodzinna, o 80-letniej tradycji, należy do Grupy ADEO, która skupia sieci branży budowlanej kilku marek. Grupa ADEO zatrudnia na dzień dzisiejszy ponad 40 000 pracowników.

Obecnie Grupa ADEO posiada na świecie 220 sklepów pod marką Leroy Merlin (Francja, Włochy, Portugalia, Hiszpania, Polska, Grecja, Rosja, Chiny, Brazylia). Leroy Merlin ma dzisiaj w Polsce 24 sklepy o łącznej powierzchni sprzedaży 440 000 m2. Spółka zatrudnia w Polsce 5 000 pracowników.

Conforama to francuska koncepcja sklepu z wyposażeniem wnętrz. Obecnie jest to 240 sklepów w Europie. W Polsce firma ta istnieje od 2001 r. i posiada 3 sklepy: dwa w aglomeracji warszawskiej i jeden w Katowicach. Spółka zatrudnia 170 osób. Conforama jest firmą córką Grupy PPR, skupiającej m.in. takie sieci handlowe jak grupa Redcats, Fnac, CFAO i luksusowe marki jak Gucci i Puma. Grupa działa w 75 krajach i zatrudnia 78 000 osób.

Do momentu uzyskania zgody UOKiK, firmy poznają bliżej swoje struktury, wartości i metody pracy. Zespoły obu przedsiębiorstw pozostają w gotowości do współpracy.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz