/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Liczy się pierwsze wrażenie

Yasna Communications

Autor: inf. prasowa (opr.PR)
Źródło: Yasna Communications
Data: 2008-02-28


Jest to miejsce, które widzimy wchodząc do domu, tu witamy gości i tu też mają miejsce niektóre pożegnania. Wejście do naszego domu… Tylko od nas zależy jak zapamiętają je nasi przyjaciele, listonosz przynoszący polecone i czy nam samym będzie sprawiał przyjemność jego widok.

(fot. Röben)(fot. Röben)

Nasz wymarzony dom… Zwykle jeszcze zanim kupimy działkę budowlaną, mamy mnóstwo marzeń o tym, jak będzie on wyglądał. Wiemy, czy będzie duży czy raczej mały, ile przyda nam się pomieszczeń, jaki będzie miał dach, elewację i jakie chcielibyśmy ogrodzenie. Im bliżej rozpoczęcia budowy, tym więcej szczegółów jest dla nas jasnych. Również to, jak będzie wyglądało wejście do naszego przyszłego domostwa.

Ganek od stolarza
- Planując wygląd naszego domu braliśmy pod uwagę każdy drobiazg – mówi Joanna Wojciechowska z Wrocławia. – Zależało nam na tym, aby elewacja była w pastelowym kolorze, okna miały kolor drewna dębowego, a podmurówka wykonana była z cegły klinkierowej. Wszystko to było już od dawna zaplanowane. Również to, że przy naszych drzwiach wejściowych stanie drewniany ganek z daszkiem pokrytym dachówką, który w przyszłości będą zdobiły czerwone pelargonie. Jego wykonanie zleciliśmy zaprzyjaźnionemu stolarzowi.

Prosta sprawa
Każdy ma jednak inny gust. Jedni wolą, aby u wejścia był właśnie drewniany lub murowany wiatrołap, inni wolą kolumny, jak w dawnym dworku, a niektórym wystarczą pięknie wykonane schody prowadzące do drzwi wejściowych.
- To bardzo często jest najprostsze i praktyczne rozwiązanie – mówi Krzysztof Omilian z firmy Röben - Ich wykonanie wcale nie musi być pracochłonne. Nie trzeba bowiem realizować tego tradycyjnym sposobem, czyli wylewając beton i układając pojedyncze elementy, co wymaga naprawdę mistrzowskich umiejętności. Dobrym pomysłem mogą się tu okazać rozwiązania systemowe – prefabrykowane stopnie i podesty wykonane fabrycznie z klinkieru. Są to gotowe elementy przygotowane do układania jedno-, dwu- lub trzystopniowych schodów wejściowych. Dodatkową zaletą jest to, że bez problemu można zamontować je nawet po zakończeniu budowy domu.

Trudny wybór
Istotną sprawą jest również wybór drzwi wejściowych. Na rynku jest obecnie ich ogromny wybór. Tu jednak liczy się nie tylko gust klientów.
- Trzeba się zdecydować, czy mają być wykonane ze stali czy z drewna – mówi Andrzej Górecki, właściciel salonu drzwi i okien z Krakowa. – Musimy też wziąć pod uwagę środki, jakie zamierzamy na to przeznaczyć, gdyż rozpiętość cenowa jest dość duża. Dobre drzwi wejściowe mogą mieć też wiele innych ważnych funkcji. Na rynku dostępne są m.in. antywłamaniowe, antywyważeniowe i ocieplane. Można wybrać zarówno proste i dość skromne, jak i bardziej ozdobne. Dobrze by było jednak, aby ich styl pasował do całego budynku.

Zielono mi…
Aby wejście do domu było jeszcze piękniejsze, warto pomyśleć o ozdobieniu go odpowiednią roślinnością.
- Rośliny sprawiają, że każde miejsce posiada o wiele więcej uroku – mówi Maciej Sagan, wrocławski ogrodnik. – U drzwi wejściowych doskonale sprawdzają się zarówno różnego rodzaju pnącza, jak i zwyczajne donice z kwiatami, np. surfiniami czy pelargoniami. Przy drewnianym ganku ładnie wyglądają też pnące róże lub malwy. Natomiast, jeśli przy wejściu znajdują się posągowe kolumny, z pewnością doda im urody porastający je bluszcz. Naprawdę warto pomyśleć ozdobieniu wejścia do domu zielenią. Z pewnością dzięki temu nabierze ono ciekawszego charakteru.

Liczy się pierwsze wrażenie (Zdjęcia: 4)

(fot. Röben)(fot. Röben)(fot. Röben)(fot. Röben)

Liczba wyświetleń: 1780


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA