/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Polska energia odnawialna pochodzić będzie z biomasy

Rzeczpospolita, PAP

Autor: oprac. dja
Źródło: Rzeczpospolita, PAP
Data: 2008-02-25


W 2010r. 15% energii w Polsce pochodzić ma ze źródeł odnawialnych. Zdaniem ministra ochrony środowiska w Polsce najwięcej energii odnawialnej zostanie wyprodukowane z biomasy.

Podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej "zielonej energii" w Polsce i w UE, minister Nowicki stwierdził, że najważniejszą obecnie sprawą jest ochrona klimatu. Chodzi głównie o zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych. Jego zdaniem cel ten można osiągnąć poprzez zmniejszenie zużycia energii lub też poprzez odejście od spalania kopalin na rzecz wykorzystania energii odnawialnej.

W Polsce na cele energetyczne wykorzystywana będzie głównie słoma, odpady drewniane oraz rośliny energetyczne.

Zdaniem szefa resortu środowiska zastanowić sie jednak trzeba nad spalaniem drewna, kiedy można je wykorzystać na inne cele. Minister Nowicki zwrócił też uwagę, że uprawa roślin energetycznych może mieć negatywne skutki dla środowiska. Np. uprawa popularnej wierzby energetycznej wymaga wilgotnych gleb, których w Polsce brakuje. Ponadto większość roślin energetycznych jest "importowana" na nasze tereny z innych regionów świata (np. trawa słoniowa) co również może odbić się niekorzystnie na naszym środowisku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA