/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

COM.40 inwestuje za oceanem

COM.40

Autor: dja
Źródło: COM.40
Data: 2008-02-25


Ponad 36 mln USD planuje zainwestować w USA spółka COM.40 Limited z siedzibą w Nowych Skalmierzycach (Wielkopolska) - poinformował PAP członek zarządu spółki, Michał Szulc.

Fabryka w Nowych SkalmierzycachFabryka w Nowych SkalmierzycachFot. COM.40

Fabryka powstanie w miejscowości Danville, w stanie Virginia. Docelowe zatrudnienie w perspektywie najbliższych siedmiu lat wyniesie około 800 osób.

Amerykańska inwestycja związana jest z podpisaniem przez COM.40 umowy z IKEA, do sklepów której trafia większość produkcji skalmierzyckiej spółki.

COM.40 Limited sp. z o.o. należy do grupy spółek Bogdana Kaczmarka (m.in. marka odzieżowa Big Star, producent foteli biurowych PROFIm, producent akcesoriów i półfabrykatów meblowych z drewna AB Wood Sławno, producent mebli drewnianych AIB Starachowice) i jest jednym z największych producentów mebli tapicerowanych w Polsce. Dziennie produkuje 450 zestawów, które sprzedaje w największych miastach Polski oraz na rynkach Wielkiej Brytanii, Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Niemiec. W Nowych Skalmierzycach pracuje ponad 1800 pracowników.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz