/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Targi Kielce

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: Targi Kielce
Data: 2008-02-12


XIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 14-16 III 2008 r.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to jedna z większych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowanie notując rekordy – zarówno pod względem liczby wystawców, jak i liczby zwiedzających.

Na targach AGROTECH można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Podczas targów można zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane są również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego kraju, a także specjalistów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych. Specjalistyczny charakter targów sprzyja bezpośredniemu dotarciu do rolników. To właśnie dla tej grupy zwiedzających utworzone są podczas targów punkty konsultacyjne, w których można otrzymać informacje na temat programów rozwojowych, kredytów i możliwości dofinansowania różnych projektów. Największe ekspozycje na AGROTECHU prezentowane będą w ramach Salonu Ciągników. Ponadto największe poświęcone będą prezentacji maszyn do gospodarstw rolniczych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z ofertą wszelkiego rodzaju pasz, nasion czy nawozów.

Targom AGROTECH, podobnie jak w poprzednich latach, towarzyszą konferencje i seminaria branżowe. Podczas konferencji liczne wykłady na tematy dotyczące tytułu spotkań np. „Rolnictwo Ekologiczne, Stan i Perspektywy Rozwoju” oraz „I Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży Wiejskiej”.

W trzynastej edycji targów AGROTECH i LAS-EXPO wzięło udział 392 wystawców z 13 krajów: Belgii, Czech, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Włoch oraz Polski. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń. Targi AGROTECH i LAS-EXPO odwiedziło ponad 30 000 zwiedzających. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: Marek Chrapek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Kalinowski – wicemarszałek Sejmu RP. W drugim dniu ekspozycję odwiedził wicepremier Andrzej Lepper – minister rolnictwa i rozwoju wsi, który zwiedził wystawę oraz uczestniczył w I Środkowoeuropejskim Forum Młodzieży Wiejskiej. Na targach AGROTECH gościliśmy także attache rolnych akredytowanych w Polsce. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Podczas targów akredytowało się 91 dziennikarzy. Uczestniczyli oni również w konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Andrzeja Leppera.

Targi LAS-EXPO, odbywające się w tym samym terminie, co targi rolnicze AGROTECH, to promocja nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy pozyskiwaniu i obróbce drewna, a także prezentacja ofert dla firm świadczących usługi związane z przemysłem drzewnym i gospodarką leśną. Podczas targów wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami.

Dodatkowych informacji udziela:

Barbara Sipa
Specjalista ds. PR
Targi Kielce
Tel. (41) 365 12 51
e-mail: sipa.b@targikielce.pl

Justyna Gawęcka
Specjalista ds. Promocji
Targi Kielce
Tel. (41) 365 12 35
e-mail: gawecka.j@targikielce.pl

Targi Kielce, wicelider rynku targowego w Polsce, drugi, co do wielkości ośrodek wystawienniczy w kraju ze 100 tys. zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. Powierzchnia 6 hal wystawienniczych wynosi 30 tys. m/kw. Poza licznymi parkingami, Targi Kielce posiadają, jako jedyne w Polsce poligon dla pokazów dynamicznych. Spółka organizuje rocznie blisko ponad 40 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie, „Gepard Biznesu”, „Gazela Biznesu”, Pierwszy i Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA