/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO

Targi Kielce

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: Targi Kielce
Data: 2008-02-12


XIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH VIII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO 14-16 III 2008 r.

Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH to jedna z większych w Europie imprez wystawienniczych poświęconych technice rolniczej. Z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowanie notując rekordy – zarówno pod względem liczby wystawców, jak i liczby zwiedzających.

Na targach AGROTECH można obejrzeć nowoczesny sprzęt i wyposażenie dla rolnictwa, m.in. wszystkie marki ciągników rolniczych dostępne na polskim rynku oraz szeroką gamę sprzętu rolniczego, prezentowane przez polskich producentów i dealerów zagranicznych koncernów. Podczas targów można zapoznać się z bogatym asortymentem sprzętu dla rolnictwa. Na tle wystawców zagranicznych polska oferta handlowa prezentuje się bardzo dobrze i konkurencyjnie. Wystawiane są również urządzenia ogrodnicze, środki do produkcji rolnej i akcesoria dla rolnictwa. Targi cieszą się dużym zainteresowaniem rolników z całego kraju, a także specjalistów zajmujących się techniką rolniczą oraz studentów i uczniów szkół rolniczych. Specjalistyczny charakter targów sprzyja bezpośredniemu dotarciu do rolników. To właśnie dla tej grupy zwiedzających utworzone są podczas targów punkty konsultacyjne, w których można otrzymać informacje na temat programów rozwojowych, kredytów i możliwości dofinansowania różnych projektów. Największe ekspozycje na AGROTECHU prezentowane będą w ramach Salonu Ciągników. Ponadto największe poświęcone będą prezentacji maszyn do gospodarstw rolniczych. Zwiedzający będą mogli zapoznać się również z ofertą wszelkiego rodzaju pasz, nasion czy nawozów.

Targom AGROTECH, podobnie jak w poprzednich latach, towarzyszą konferencje i seminaria branżowe. Podczas konferencji liczne wykłady na tematy dotyczące tytułu spotkań np. „Rolnictwo Ekologiczne, Stan i Perspektywy Rozwoju” oraz „I Środkowoeuropejskie Forum Młodzieży Wiejskiej”.

W trzynastej edycji targów AGROTECH i LAS-EXPO wzięło udział 392 wystawców z 13 krajów: Belgii, Czech, Francji, Holandii, Irlandii, Niemiec, Rosji, Rumunii, Słowacji, Szwecji, Ukrainy, Włoch oraz Polski. Wystawcy zaprezentowali w sumie ponad 500 maszyn i urządzeń. Targi AGROTECH i LAS-EXPO odwiedziło ponad 30 000 zwiedzających. W uroczystym otwarciu wystawy uczestniczyli: Marek Chrapek – podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Jarosław Kalinowski – wicemarszałek Sejmu RP. W drugim dniu ekspozycję odwiedził wicepremier Andrzej Lepper – minister rolnictwa i rozwoju wsi, który zwiedził wystawę oraz uczestniczył w I Środkowoeuropejskim Forum Młodzieży Wiejskiej. Na targach AGROTECH gościliśmy także attache rolnych akredytowanych w Polsce. Wystawa cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Podczas targów akredytowało się 91 dziennikarzy. Uczestniczyli oni również w konferencji prasowej z udziałem wicepremiera Andrzeja Leppera.

Targi LAS-EXPO, odbywające się w tym samym terminie, co targi rolnicze AGROTECH, to promocja nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy pozyskiwaniu i obróbce drewna, a także prezentacja ofert dla firm świadczących usługi związane z przemysłem drzewnym i gospodarką leśną. Podczas targów wystawcy zaprezentują m.in. narzędzia i maszyny do pozyskiwania, transportu i obróbki drewna, środki ochrony lasu przed szkodnikami.

Dodatkowych informacji udziela:

Barbara Sipa
Specjalista ds. PR
Targi Kielce
Tel. (41) 365 12 51
e-mail: sipa.b@targikielce.pl

Justyna Gawęcka
Specjalista ds. Promocji
Targi Kielce
Tel. (41) 365 12 35
e-mail: gawecka.j@targikielce.pl

Targi Kielce, wicelider rynku targowego w Polsce, drugi, co do wielkości ośrodek wystawienniczy w kraju ze 100 tys. zewnętrzną powierzchnią wystawienniczą. Powierzchnia 6 hal wystawienniczych wynosi 30 tys. m/kw. Poza licznymi parkingami, Targi Kielce posiadają, jako jedyne w Polsce poligon dla pokazów dynamicznych. Spółka organizuje rocznie blisko ponad 40 imprez targowych, m.in. znany na całym świecie MSPO - Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA, Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i pojazdów Specjalistycznych MASZBUD i znane w całej Europie Międzynarodowe Targi Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych PLASTPOL, Międzynarodowe Targi Technologii dla Odlewnictwa METAL i Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Targi Kielce są laureatem wielu nagród i wyróżnień, m.in.: Złota Statuetka Lidera Polskiego Biznesu, nagroda Ministra Spraw Zagranicznych za promocję Polski na świecie, „Gepard Biznesu”, „Gazela Biznesu”, Pierwszy i Drugi Diament do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu.

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz