/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek w czołówce rankingu maklerów

Barlinek

Autor:
Źródło: Barlinek
Data: 2008-02-19


Marka Barlinek zajęła wysokie piąte miejsce w kategorii „jakość oferowanych produktów i usług” w badaniu „Giełdowa Spółka Roku 2007”. Ranking, stworzony na podstawie odpowiedzi udzielanych przez finansistów, przygotował Pentor.

Deska barlinecka orzech<br>europejski fot. BarlinekDeska barlinecka orzech<br>europejski fot. Barlinek

Zestawienie „Giełdowa Spółka Roku” jest największym takim przedsięwzięciem na krajowym rynku kapitałowym, przeprowadzonym już po raz dziewiąty. Wyboru najlepszych firm, w siedmiu kategoriach, dokonują specjaliści rynków kapitałowych – analitycy giełdowi, doradcy inwestycyjni i maklerzy. Obiektem ich tegorocznej oceny były wszystkie spółki notowane na GPW według stanu na 31 grudnia 2007 roku.

Barlinek zajął wysokie 5 miejsce w kategorii „jakość oferowanych produktów i usług” otrzymując ponad 85,71 punktów (na 100 możliwych) i niewiele ustępując pierwszej Vistuli & Wólczance, z wynikiem 88,57 pkt. Bardzo wysoka pozycja Barlinka jest wynikiem dynamicznego rozwoju produkcji firmy w Polsce i za granicą, stałego rozszerzania asortymentu produktów i jakości obsługi klienta w punktach sprzedaży, których na terenie całego kraju jest już ponad 600.

Spółka Barlinek S.A. notowana jest na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych od września 2005 roku. Uznanie dla firmy w oczach finansistów jest potwierdzeniem jej celnej i konsekwentnie realizowanej strategii rozwoju, obliczonej na ekspansję na nowych rynkach przy zachowaniu niezmiennie wysokiej jakości produktów i obsługi.

Wysoką pozycję Barlinka w badaniu „Giełdowej Spółki Roku”, poprzedziło wyróżnienie firmy w tegorocznym Rankingu Marek Budowlanych ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, którego celem jest wyłonienie najbardziej wartościowych marek budowlanych. Barlinek był jedną z dwóch najczęściej wymienianych marek w kategorii podłóg drewnianych i laminowanych przez przedstawicieli firm wykonawczych, architektów i inwestorów.

Bardzo dobre postrzeganie marki Barlinek przez różne grupy zawodowe świadczy o dużym zaufaniu do produktów firmy. Nie pozostaje to bez wpływu na wyniki finansowe spółki, a co się z tym wiąże na jej wycenę giełdową.

Barlinek S.A. jest największym krajowym dostawcą – 65 % udziałów w rynku – trójwarstwowych podłóg drewnianych oraz wiodącym producentem okleiny. Spółka prowadzi działalność w ramach Grupy Kapitałowej Barlinek. Podstawowym jej produktem jest deska podłogowa – deska barlinecka - ze szlachetnych gatunków drewna rodzimego i egzotycznego. Eksport podłóg prowadzony jest do ponad 35 krajów na 3 kontynentach. Grupa wytwarza także: certyfikowane podłogi do obiektów sportowych (Barkiet Sport), okleiny naturalne (produkcja na poziomie ok. 13 mln m2 rocznie) i ekologiczny granulat paliwowy (pelet).

Podstawą produkcji Grupy są cztery polskie linie deski barlineckiej, zlokalizowane w Barlinku, w woj. zachodniopomorskim. Ich łączne roczne moce wytwórcze wynoszą 6 mln m2. Pierwszy zagraniczny zakład Barlinka (o mocy 2 mln m2) otwarto w 2007 roku na Ukrainie. Uruchomienie następnych planowane jest w Rumunii i w Rosji, kolejno w 2008 i 2009 roku.

Zatrudnienie w Grupie Kapitałowej Barlinek wynosi 2300 osób. W 2005 roku spółka Barlinek S.A. z sukcesem debiutowała na GPW.

Barlinek w czołówce rankingu maklerów (Zdjęcia: 2)

Deska barlinecka orzech<br>europejski fot. BarlinekDeska barlinecka wenge<br>fot. Barlinek

 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz