/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Barlinek: 100 mln z nowej emisji akcji

PAP

Autor:
Źródło: PAP
Data: 2008-02-20


Barlinek na przełomie 2008 i 2009 roku planuje emisję akcji o wartości ponad 100 mln zł na projekt drugiego etapu budowy fabryki podłóg w Rosji - poinformował DI BRE w raporcie napisanym po spotkaniu z przedstawicielami spółki.

"Emisja akcji ma zostać przeznaczona na projekt drugiego etapu budowy fabryki podłóg w Rosji. Zarząd zapowiada, że emisja odbędzie się na zasadach prawa poboru" - podał DI BRE.

W październiku została uruchomiona fabryka w Winnicy na Ukrainie. Dzięki niej moce produkcyjne Barlinka wzrosną w tym roku o kolejne 2 mln m2 rocznie, czyli do poziomu 8,1 mln m2 deski rocznie. Pod koniec zeszłego roku Barlinek kupił zakład produkcyjny desek w Rumunii od hiszpańskiej Fadesy. Za fabrykę oraz wykupienie niemal wszystkich długów spółki Barlinek zapłacił 23 mln euro.

"Barlinek zakłada, że fabryka Diana Forest osiągnie w tym roku próg rentowności, natomiast po restrukturyzacji i rozbudowie powinna zacząć przynosić normalne marże, takie jak w grupie, ok. 2010 roku" - napisano w raporcie.

Zakup Diana Forest powiększy moce produkcyjne firmy do 12-13 mln m2 deski na koniec 2009 roku. Jak podał DI BRE, największymi konkurentami Barlinka są spółki szwedzkie, których moce produkcyjne po zrealizowaniu planowanych przez nie inwestycji można szacować odpowiednio dla Kahrs i Tarkett na 12 mln i 10,5 mln m2 rocznie.

Ponad 70% produkcji Barlinka realizowane jest dzięki sprzedaży deski barlineckiej. Udział ten wzrośnie do przeszło 80% jeszcze w tym roku.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz