/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
Szkieletowy dom drewniany
 

Tytan Professional Lexy piana montażowa polieturenowa

E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency

Autor: inf. prasowa (opr.JR)
Źródło: E.C.H.O. COMMUNICATIONS / PR Agency
Data: 2008-02-20


„Boom budowlany” oraz masowa emigracja budowlańców sprawiła, że znalezienie dobrego fachowca graniczy z cudem. Biorąc pod uwagę liczbę rozpoczętych w zeszłym roku inwestycji oraz wydanych pozwoleń na budowę nie ma co liczyć, że w najbliższym czasie sytuacja się ustabilizuje. Samodzielne dokonanie koniecznych w domu napraw czy prac wykończeniowych może okazać się bardzo dobrym pomysłem...

<font color=gray>Montaż okna przy pomocy <br>piany Lexy Tytan Professional<br> Fot: Selena</font><font color=gray>Montaż okna przy pomocy <br>piany Lexy Tytan Professional<br> Fot: Selena</font>

Wszystkie pozycje uszczelniania
Wykonanie napraw we własnym zakresie wcale nie musi okazać się trudne. Dostępne na rynku materiały cechują się coraz lepszymi parametrami oraz łatwością stosowania. Piany poliuretanowe stosowane są wszędzie tam, gdzie potrzebny jest materiał ściśle przylegający, elastyczny, izolujący, wypełniający nierówne otwory oraz luki pomiędzy elementami podlegającymi odkształceniom. Są proste w aplikacji i bardzo skuteczne. Dlatego też od wielu lat wykorzystuje się je w pracach montażowo-izolacyjnych w budownictwie, przede wszystkim zaś do montażu stolarki otworowej oraz wypełniania pustych przestrzeni. Doświadczeni monterzy instalacji okiennych i drzwiowych zwykle preferują piany pistoletowe, które charakteryzują się krótkim czasem obróbki oraz wysoką wydajnością. Jednak obsługa pistoletu do aplikacji wymaga wprawnej ręki i pewnego doświadczenia. Jeżeli prac uszczelniająco – naprawczych dokonujemy stosunkowo rzadko, nie warto inwestować w zakup pistoletu. Dla początkujących monterów lepsze są piany wężykowe, które są proste w obsłudze i nie wymagają zastosowania dodatkowych akcesoriów.

Prosto, do góry dnem i poprzecznie
Piany poliuretanowe wężykowe są standardowo wyposażone w wężyk służący do nakładania piany. Dzięki niemu precyzyjnie możemy wpuszczać pianę nawet w małe otwory. Większość pian wymaga trzymania puszki z pianą w pozycji „do góry dnem”, co przy wykonywaniu uszczelnień przy suficie wymaga od montującego pewnej sprawności fizycznej i giętkości. Wyjątkowo łatwo wtedy o wypadek i mniej lub bardziej poważne obrażenia ciała. Na szczęście uprawianie ekstremalnych sportów domowych możemy zostawić pasjonatom tego typu rozrywek, kupując pianę montażową wężykową, której aplikacja może przebiegać w każdej pozycji roboczej puszki. To pozwoli nam na swobodne operowanie pojemnikiem i poprawne nałożenie piany dokładnie w tym miejscu, w którym to zaplanowaliśmy. Możliwość manewrowania puszką sprawi, że to my będziemy obracać pojemnik z pianą a nie on nas.
- Dzięki opatentowanej formule gazu Piana Tytan Professional LEXY odznacza się wielopozycyjnością. Penetruje nawet trudnodostępne miejsca, np. pod sufitem, do których zwykłe piany nie docierają ze względu na konieczność trzymania ich dnem do góry. Oznacza to tyle, że niezależnie od tego czy trzymamy puszkę prosto, z boku czy poprzecznie – wydostaje się ona z dyszy w sposób równomierny i łatwy do kontroli. – mówi Agnieszka Abalin Product Manager w firmie Selena.

Tytan montowania – Lexy Professional(-ista)
Obiegowa opinia głosi, że parametry pian pistoletowych są lepsze niż wężykowych, co w większości przypadków jest prawdą. Jednak dzięki innowacyjnej formule i opatentowanemu systemowi dozowania, piana Tytan Professional Lexy posiada wszystkie cechy stosowanych przez profesjonalistów pian pistoletowych takie jak siła spajania, termoizolacyjność, dźwiękochłonność oraz szybki czas obróbki wstępnej.
Tytan Professional Lexy należy do kategorii pian wysokowydajnych, co oznacza, że z jednej puszki można uzyskać o wiele więcej piany aniżeli w przypadku produktów tradycyjnych o porównywalnej jakości. Wynosi ona 135% wydajności zwykłych pian wężykowych. Poza tym pianę charakteryzuje stabilna struktura, krótki czas obróbki wstępnej oraz doskonała przyczepność do typowych materiałów budowlanych. Niski przyrost objętości sprawia, że nałożenie zbyt dużej ilości piany nie spowoduje jej nadmiernego rozprężenia i co za tym idzie wypaczenia ramy lub profilu okna.
Piana Lexy Tytan Professional to wyjątkowo przyjazny użytkownikowi produkt. Nie wymaga ona specjalistycznego sprzętu, dostępna jest z każdej pozycji puszki i można ją kupić w pojemnikach o pięciu różnych pojemnościach. Dzięki temu oszczędzamy pieniądze kupując dokładnie tyle piany ile w danym momencie potrzebujemy do planowanej przez nas pracy. Jeżeli trochę zostanie, wykorzystamy ją następnym razem, gdyż Lexy Tytan Professional posiada długi, bo aż 18 – miesięczny termin ważności.

ZASTOSOWANIE:
• osadzanie drzwi i okien;
• izolacja cieplna sieci wodnych, kanalizacyjnych i centralnego ogrzewania;
• klejenie i izolowanie paneli ściennych, blach falistych, dachówek itp.;
• łączenie prefabrykowanych elementów drewnianych w konstrukcjach szkieletowych;
• izolacja cieplna dachów i stropodachów;
• wypełnianie szczelin miedzy płytami styropianowymi przy izolacji termicznej budynków;
• wygłuszanie i uszczelnianie ścian działowych, kabin samochodowych, przyczep, łodzi i kontenerów.

SPOSÓB UŻYCIA:
• Wolne od kurzu i brudu powierzchnie robocze należy zwilżyć wodą. Intensywnie wstrząsać puszką (ok. 30 sekund), następnie zdjąć kołpak ochronny i przykręcić dyszę dozująca do zaworu puszki. Wielkość strumienia piany reguluje się przez nacisk na dyszę dozująca; po nałożeniu pianę należy zwilżyć wodą. Szczeliny o szerokości do 5 cm należy wypełniać w 50% ich głębokości, gdyż piana powiększa swoją objętość po nałożeniu. Szczeliny szersze niż 5 cm wypełnia się stopniowo warstwami, a każdą z warstw zwilża wodą. Po utwardzeniu spoiny, nadmiar piany usuwa się metodami mechanicznymi, np. nożem, nastepnie należy zabezpieczyć spoinę przed działaniem promieni UV pokrywając silikonem, farbą, tynkiem, akrylem lub innymi materiałami zabezpieczającymi.

UWAGI:
• Jeśli pracę przerywa się na dłużej niż 10 min. należy oczyścić zawór i dyszę dozującą czyścikiem TYTAN oraz szczególnie dokładnie aplikator znajdujący się na końcu dyszy. W przypadku zaschnięcia piany w aplikatorze, należy oczyścić go, skorzystać z drugiego wężyka lub odciąć końcówkę z aplikatorem i dozować pianę jak standardową;
• w czasie dozowania piany standardową pozycją roboczą puszki jest pozycja "do góry dnem" w uzasadnionych przypadkach każda pozycja robocza; • osadzanie okien i drzwi należy wykonywać zgodnie z zaleceni
ami producenta oraz przy użyciu łączników mechanicznych;

DANE TECHNICZNE:

• Skład: 4,4-diizocyjanian difenylometanu; propan-butan;
(dwufenylometan-4,4'-dwuizocyjanat); propelanty • Kolor: jasno żółty
• Czas krzepnięcia (pyłosuchość): 6 - 8 min (23°C/RH 50%);
• Czas wstępnej obróbki: 30-45 min (przy: 23°C/RH 50%);
• Czas pełnego utwardzenia: 24 h;
• Temperatura pracy (podłoża): 0°C < +30°C (optymalna +20°C )
• Temperatura puszki: >0°C
• Odporność termiczna (po utwardzeniu): -60°C do + 100°C
• Gęstość: 0,018 - 0,022 g/cm3 (18 - 22 kg/m3) PN-EN ISO 845
• Stabilność wymiarów (kurczliwość): 1 - 3 % (przy 23°C, 50% RH, 24 godziny)
• Chłonność wody: <1.5% (po 24 godzinach)
• Wytrzymałość: 170 kPa (na rozciąganie)-DIN 53455
• Przyczepność do drewna: 250 kPa
• Współczynnik przewodzenia ciepła: 0,036 W/mK-DIN 52612
• Palność: B3 (DIN 4102)
• Rozpuszczalniki (przed utwardzeniem): aceton

PRZECHOWYWANIE I OPAKOWANIE:
Produkt pakowany jest w puszki w pięciu pojemnościach: 300, 400, 500, 500 i 750 ml. Pianę należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu (od +5°C do +30°C), w oryginalnie zamkniętych pojemnikach. Puszki powinny być ustawione w pozycji pionowej, zaworem do góry, z dala od ognia.


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


 
 
facebook
newsletter

Zapisz się na bezpłatny

Wiadomości z portalu na e-mail

Zapisz