/* */
DREWNO.PL - Portal branży drzewnej - ogłoszenia
 

Bosch przejmuje spółkę RoboToolz

Bosch

Autor:
Źródło: Bosch
Data: 2008-02-20


Bosch przejął od grupy inwestorów pod przewodnictwem DWBH Ventures majątek spółki RoboToolz Ltd. z siedzibą w Hongkongu...

Umocnienie pozycji działu Elektronarzędzi
Nabycie specjalistycznej firmy w dziedzinie laserowych urządzeń niwelacyjnych umocni pozycję działu branżowego Elektronarzędzi i pomoże w dalszym ciągu rozbudowywać silnie wzrastający na całym świecie segment przyrządów pomiarowych.
RoboToolz jest wiodącym producentem innowacyjnych urządzeń do laserowej niwelacji i posiada cztery oddziały w Chinach (Hongkong i Dongguan), USA (Mountain View) i Niemczech (Monachium). W 2006 roku przedsiębiorstwo zatrudniające ok. 250 pracowników osiągnęło obrót w wysokości 11 milionów dolarów amerykańskich (8,8 miliona euro). Przedsiębiorstwa uzgodniły, że cena zakupu zostanie utrzymana w tajemnicy.
Inteligentne przyrządy pomiarowe, takie jak dalmierze laserowe, detektory i laserowe urządzenia niwelacyjne ułatwiają rzemieślnikom i majsterkowiczom czynności związane z planowaniem prac oraz realizację projektów. Można dzięki nim wykonać precyzyjne pomiary spadków, kątów czy odległości. Bosch jest wiodącym producentem na rozwojowym rynku przyrządów pomiarowych dla użytkowników profesjonalnych i majsterkowiczów. Jako lider innowacyjnych rozwiązań Bosch oferuje rzemieślnikom m.in. najmniejszy na świecie dalmierz laserowy. Bosch był także pierwszym producentem, który wprowadził na rynek europejski dalmierz laserowy dla majsterkowiczów.
- W Polsce laserowe przyrządy pomiarowe zyskują coraz więcej nabywców - mówi Jacek Siwiński, dyrektor handlowy Bosch-Elektronarzędzia – Precyzja oraz szybkość pracy nabierają dla wykonawców coraz większej wartości w związku z rosnącymi wymaganiami klientów. Laserowe przyrządy pomiarowe pozwalają istotnie przyspieszyć pomiary oraz wytyczanie linii w budownictwie i innych branżach gospodarki. Stanowią więc idealne uzupełnienie oferty elektronarzędzi. Dla naszej firmy segment pomiarowy jest segmentem strategicznym i zakup firmy RoboToolz to potwierdza. Sprzedaż przyrządów laserowych marki Bosch w Polsce wzrosła w minionym roku przeszło trzykrotnie w stosunku do roku poprzedniego.
W 2006 roku dział Elektronarzędzi osiągnął ze sprzedaży elektronarzędzi, osprzętu, narzędzi ogrodowych i techniki pomiarowej obrót w wysokości 2,8 miliarda euro. Przy czym 90 proc. obrotu zostało wypracowane poza granicami Niemiec. Dział zatrudnia na całym świecie ok. 14 500 pracowników.

Bosch


 
Komentarze Komentarze do artykułuSkomentuj Dodaj komentarz

Brak komentarzy. Twój komentarz może być pierwszy.

Powrót

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA